| carlita_4462 a întrebat:

As dori sa-mi deschid o afacere, dati-mi un sfat, ce credeti ca ar avea succes?

Răspuns Câştigător
| MisterKat a răspuns:

Gradinita Particulara. Pentru ca sunt multi copii mici care raman pe dinafara pentru ca in gradinitele de stat nu sunt suficiente locuri. Ai un atu, ai dotari de calitate, poti sa oferi cursuri de limbi straine, Engleza, Franceza, Maghiara, Germana sau de ce nu Rusa, poti sa oferi cursuri de canto, dans, pictura. desigur contra cost. Oricum trebuie sa ai nervi de otel pentru a-ti face o afacere. La cate acte, avize iti vor trebui si plus spagiile si "miciile atentii" de rigoare. sigur iti vor scoate peri albi si vei simti ca inebunesti... Oricum sa stii ca vei gasi site-uri specializate cu idei de afaceri si reviste.

Mult Succes!

O seara buna!

Daniel.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu vreau sa imi deschid o agentie de pompe funebre.Serios! Asta nu are moarte, moare lumea pe capete. Vreau sa cumpar un teren unde sa construiesc agentia propriu-zisa + 2 restaurante pentru pomeni, unde sa organizam pomenile, sa ne ocupam de tot ce e nevoie:gatit, servit, curatenie...

| oz a răspuns:

happy daca nici pentru intrebarea pe care ai pus-o nu ai raspuns...eu spun ca nu o sa incepi tu o afacere profitabila prea curand.

| Dan a răspuns:

Dulciuri pentru toti, afacerea cea mai profitabila, dar si cu aur&argint (bijuterii). Succes!

| ΔH a răspuns:

Depinde de cati bani dispui sa investesti in acea afacere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu iti sugerez sa te gandesti mai bine, pentru ca e un moment foarte naspa pentru a deschide o afacere. Doar daca ai o idee noua, originala ceva unde nu ai concurenta poti reusi. Momentan din pacate la cam toti ne merg afacerile prost si e foarte greu sa intri pe piata cu ceva nou! Succes