| WhiteGhost1453 a întrebat:

Hei, buna din nou.
Am de gand sa deschid o afacere cu pahare pictate, farfurii, canite si alte chestii facute de mine, credeti ca as avea succes in afacere? Va astept cu sfaturi poate chiar si idei. Multumesc

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-a venit o idee intre timp, daca ai o pagina de Facebook cu destui prieteni, acolo e prima solutie, sa iti faci pagina magazinului, si sa iti rogi prietenii sa le spuna si prietenilor lor

9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Idee interesantă! Probabil nu o să prea ai concurență. Nu o lăsa în stadiul de proiect. Aplic-o. Baftă!
(totuși să știi că nu va fi totul roz, investești și scoți profit nu chiar ca prin farmec, să nu capitulezi)

| ziftode a răspuns:

Ideea cea mai dintai: reclama, reclama, RECLAMA!
insa cum poti sa iti faci reclama fara bani, nu prea stiu sad

| WhiteGhost1453 explică (pentru ziftode):

Aha da pai si eu ma tot gandesc

| WhiteGhost1453 explică (pentru anonim_4396):

Mersi frumos e buna ideea

| anonim_4396 a răspuns (pentru WhiteGhost1453):

Mi-a venit o idee intre timp, daca ai o pagina de Facebook cu destui prieteni, acolo e prima solutie, sa iti faci pagina magazinului, si sa iti rogi prietenii sa le spuna si prietenilor lor

| HadesSs a răspuns:

Anul asta se cauta traditionale, poti incerca sa pictezi niste pahare cu un brau traditional happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca sunt originale, da. Si Facebook si insta sunt cele mai usoare metode de a te promova.

| Krax256 a răspuns:

Heiiii+i+i...posibil sa ai succes in functie de produse si promovare. Pana nu incerci nu o sa stii.

| Ivy86 a răspuns:

Mai bani mulți nu poti face, dar dacă iti place si ai timp de ce sa nu incerci.
Problema e ca noi romanii nu mai stim sa apreciem munca omului, si preferam sa dam banii pe chinezisme ieftine.
Eu zic ca ar merge ceva personalizat (pentru botez sau prima aniversare), ceva vintage (da modelele de pe vremea lui bunica se cauta, dar nu kitchul!)

| WhiteGhost1453 explică (pentru Ivy86):

Da voi face si pentru evenimente.
Asa este nu prea se apreciaza.dar eu incerc totusi am si timp si pasiune. Mersi frumos