| andreeadaiana2000 a întrebat:

As putea sa schimb ceva la mine sau sa raman asa cum sunt eu acum? Adica ma refer la faptul ca eu cred ca sunt cam emotiva in unele momente si .....cam stresata uneori mai ales in timpul scolii ce ar trebui sa fac? Deci incepand din anul 2012 am inceput sa ma schimb putin :Am mai slabit din greutate(mai demult eram foarte mancacioasa si la un moment m-am gandit sa slabesc putin deoarece lumea isi batea joc de mine deoarece eram grasa), am inceput sa cresc la invatatura de la media 8.82 la media 9.33 (dar am trecut prin foarte mult stres cand invatam, de abia daca ma odihneam ), dar tot cred ca lumea nu e multumita de mine adica acum lumea zice ca sunt prea slaba cum adica eu am 54 de kg si inaltime 1.70 deci cred ca e bine.As vrea sa nu mai fiu atat de stresata ..cateodata am dureri de cap de la stres. Deci as vrea sa schimb ceva la mine dar nu stiu ce...

3 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut! happy
In legatura cu invatatul nu te mai omori asa tare, adica nu zic sa nu inveti.Chiar eu invatam o gramada in liceu si ma stresam, asa ca tine si acum imi dau seama ca uneori trebuia sa ma odihnesc mai mult, sau poate sa nu mai invat chiar asa de mult, conteaza sa inveti bine in anii cu examene, gen a 8-a, a 12-a, si in rest doar la obiectele importante sa te doara capul mai tare.Pai vezi... orice ai face lumea comenteaza, acum ai ajuns dintr-o extrema in alta, de la fata grasuta, la prea slaba.Si pe mine m-au luat de multe ori durerile de cap,de la stres si de la nervi, nu te mai ambala, cat reusesti bine, cat nu, nu...Schimba ce nu iti place si incearca sa devii modelul de persoana care iti place tie.Bafta! happy

| sori88 a răspuns:

Cum adica sa te schimbi doar nu esti semafor, incearca sa fi mai relx, fa ceva ce iti pl; nu trebuie sa iti pese ce spun altii...

| aXandra a răspuns:

Eu zic că ar trebui să te schimbi...
Adică nu mai lua în seamă ce spun alții, deoarece e mai important ceea ce gândești tu, ceea ce vrei tu.