| alexuka a întrebat:

As vrea ca sa imi comving parintii ca sa imi cumpere un catelus sau o pisicuta. Dar ei nu vreau nici in ruptul capului, spun ca este prea mult par, sau ca trebuie sa ma trezesc de dimineata ca sa ma duc cu ei afara. Dar eu nu ii ascult.Am plans de foarte multe ori ca sa imi cumpere dar ei nu vreau.Care ma poate ajuta, va rog sa-mi raspundeti la intrebare.

8 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Nu mai plange si asculta ce spun parintii, probabil asteapta sa mai cresti pentru ca un animal iti creaza o responsabilitate foarte mare, este ca si cum ai creste un copil. Nu te supara pe raspunsul meu dar eu asa vad rezolvarea problemei si asta ti-o spune o mama care i-a facut pe plac fiicei de-a a avea un caine, iar eu n-am mai avut concediu niciodata, in plus fie ploaie, zapada sau vant eu eram la plimbare cu cainele...crede-ma, te inteleg si pe tine, dar ii inteleg si pe ei.

| giovana a răspuns:

Cumpara-ti un caniche ca nu ii cade parul deloc. Trebuie doar sa il tunzi de 2-3 ori pe an. E foarte inteligent, curat, mic, ii dai mancare pentru caini si, nu ai probleme cu el. Parintii il vor adora in scurt timp.

| Antrax a răspuns:

Da ia-ti o pisica fara par sau un hamster

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate o pisica... nu lasa prea mult par, doar cateva fire. Si pisica nu trebuie dusa afara P. S.: locuiesc la curte si zburda ea singura laughing

| utilizator.tpu_7269 a răspuns:

Trebuie sa le demonstrezi ca meriti acel catel.
spune-le sa incerce si sa aiba putina incredere in tine.
daca il vei primi nu uita ca ai promis la il plimbi sa ai grija de el si etc.
nu mai plange cu asta nu vei rezolva niciodata nimic.

| angel4love a răspuns:

Mda... cand eram mai mica si eu am avut aceeasi problema, dar m-am resemnat cu niste pesti... Incearca niste animale genul asta, care nu fac zgomot si nu sunt asa o responsabilitate de mare.

| deeaaa a răspuns:

Si eu la felsad azi am plans in fata mamei de mi-a venit raucrying((. nu stiu ce sa le mai spon le spon ca imi asum eu raspunderea ca nu stiu ce.si tot degeabacrying vereau un catsel...crying ea nu vrea sa imi iaoh go on;((

| al3xutzuu a răspuns:

Si eu vreau caine sad