| _pink a întrebat:

As vrea o parere. 1.Cum e intr-un grup de prieteni care se cunosc de ani de zile in care o femeie a avut relatii cu mai multi barbati din acel grup? E o senzatie ciudata pentru ei, gen "si tu si eu am avut aceeasi femeie" sau nu? Fiindca ea a avut relatii 2 barbati din grup si inca 2 se luptau pentru ea. Inca un stiu daca din ultimi 2 a umblat cu vreunul sau cu amandoi sau cu nici unul. Eu am avut o "prietena" care avuse o relatie cu cine eram eu la momentul respectiv si nu mi a picat prea bine cand m-a intrebat " Dar T are aceleasi obiceuri? Inca primul lucru care il face dimineata e sa isi aprinda tigara si sa isi citeasca e-mailurile in pijama? Mi s-a parut ca a fost o frantura din intimitatea cuplului nostru care o stia si altcineva.2.Daca esti intr.-un grup si te desparti de el, ramai in grupul respectiv? Nu e o situatie "delicata"cand el vine cu alta femeie in grup? Eu cand m-am despartit de el, nu am mai iesit cu grupul respectiv. Am vorbit daca ne am intalnit pe strada, dar nu am mai fost cu ei la petreceri, in weekenduri la munte samd

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

E destul de frustrant. Sa stii ca totusi in astfel de situatii problema e mai mult de teama. Dupa cum spui si tu te simti atacata si simti ca intimitatea ta este franta. Sa stii ca in mod contrar gandurilor multora am observat ca dupa ce o relatie se incheie cei doi parteneri nu prea barfesc fostul partener. De obicei se rezuma la unele lucruri banale si asta doar daca sunt intrebati. Ce a fost intimitate de cele mai multe ori ramane asa indiferent de cum s-a incheiat o relatie. E o situatie destul de aiurea. Simti ca imparti partenerul cu altcineva si nu e prea placut. Daca stai si te gandesti mai bine iti dai seama ca flacara s-ar putea reaprinde oricand intre ei si gandul acesta nu iti da pace.

5 răspunsuri:
| elena a răspuns:

1. N-as vrea sa fiu in pielea ei, sa fiu privita cu ironie "sexuala" si de fete si de baieti.
2.Sigur parasesti grupul respectiv si iti creezi alt drum in viata, cu un alt grup in care exista respect si seriozitate.

| gigiro a răspuns:

Da ce miscare brauniana e in grupul vostru! E atat de complicat sa citesti, darmi-te sa faci parte din grup. De ce va complicati viata oameni buni? Chiar asa de jos se pote ajunge? Iesi din congregatie ca e ceva care ' p. e ' acolo.Nici animalele nu fac asa ceva, sunt mult mai fidele.

mira
| mira a răspuns:

Nu este un grup bazat pe respect, pe preocupari comune care sa asigure o atmosfera de emulatie.Este o gasca.

| mariapow a răspuns:

Dar nu ar fi mai bine sa incerci sa o elmini usor usor pe respectiva din grup? si eu am patit asta si am inceput sa le ''interzic'' intr-un fel celorlalti sa mai iasa cu ea si in cele din urma a reusit laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde cat de emancipati sunt, exista grupuri de swinger, rolul ti-l atribui cand intrii in grup.