| NothingImportant200 a întrebat:

As vrea sa aflu parerea voastra. Vara aceasta varul meu a fost in Spania. Acolo a mers intr-un parc de distractii si a platiti la intrare 35 de euro pe persoana. Dar daca vroiai sa te dai intr-o cotomedie (nu stiu cum sa o numeschee hee )pretul era inclus adica nu mai trebuia sa platesti, te dadeai de cate ori doreai si stateai toata ziua. 35 de euro este destul de mult, dar acum intrebarea: ati vrea sa platiti 35 de euro si sa v-a dat de cate ori vreti in porcarioare sau ca in Romania sa platiti de fiecare data 5 lei sau cat se plateste ca sa te dai?

7 răspunsuri:
| doar.pt.voi. a răspuns:

Buna.
Da, as platii 35 de euro daca sunt multe tiribombe acolo.
La noi in Romania 35 de euro este destul de mult, la banii nostri, iar pentru cei din Spania nu inseamna aproape nimic.
La noi in Romania mai gasesti ceva, ceva la 5 lei, dar si la 20 de lei, cum ar fi masinutele cu fise.

Toate cele bune!happy

| pwp a răspuns:

E mult mai bine cum a dat varul tau!
as da aceasta suma, si as sta acolo toata ziua big grin

pa-pa

| AndaWest a răspuns:

35 de euro nu e mult intr-un parc de distractii, e chiar foarte convenabil.in Romania ar fi mult pentru ca viata e mai scumpa dar in spania nu e o problema

| Elly213 a răspuns:

Sa dau 35 de euro si sa ma dau de cate ori vreau si in toate.
Adica si in cele mai ieftina si in cele mai scumpe.
Totusi cred ca acolo is mai interesanta decat in Romania.

Bye!

| Teils a răspuns:

Normal ca ar fi mai convenabil 35 de euro. Ar fi bine daca in aia 35 de euro sa ai si mancarea inclusa (vata pe bat, etc)!

| Sakura_1833 a răspuns:

35 de euro ptc te dai cat vrei de cate ori vrei si iese mai ieftin, dar, in Romania platesti pentru 3 min 5 lei si iese mult mai scumt sa platesti mereu plus ca daca vrei facem un experiment...
in Romania te dai de 50 de ori cu 5 lei si iese 250 de lei in spania te dai de 50 de ori + cat vrei tu cu 150 de lei care e mai convenabil ...cu orce ochi citesti tot spania e

| Annye18 a răspuns:

Aici ar fi pareri pro si contra.
Ma gandesc ca ar insemna sa te gandesti cat timp vrei sa petreci acolo. ce exista posibilitatea sa te plictisesti.Ar fi buna ideea platesti o data si bine...insa nu cred ca 35 de euro ii mult pentru salariile din spania.
La noi omu castiga cum poate si dupa voie.