| anny9999 a întrebat:

As vrea sa imi spuneti un site de unde pot invata calumea engleza adica vocabular cat mai mult,gramatica toata si detaliata(morfologie si sintaxa),sa fie toate "capcanele" si chichitele limbii, si sa aiba si fonetica sa ma invete cum sa pronunt corect si sa fie si chestii de ascultat clare ca sa invat sa inteleg ce vorbeste cineva in engleza. Vreau asta si pentru competentele de la bacalaureat pe care o sa le dau anul viitor dar si pentru mine pentru ca chiar vreau sa stiu engleza si am avut ghinion in scoala si am dat intotdeauna de profesori de engleza care nu ne-au invatat nimic

1 răspuns:
| Nyxi a răspuns:

Poți învăța engleza doar dacă te străduiești, niciun site nu este destul de compact, mereu apar capcane, și pronunția ți-o deprinzi citind.Cel mai bine ar fi să faci meditații la acest obiect, eu îți pot spune cum am învățat, prima dată am început să mă joc jocuri iar după mi-a plăcut engleza la școală și am început să mă implic, iar acum urmez filologie engleză intensiv. Poți să încerci să-ți fac un cont pe http://livemocha.com/ dacă vrei.Succes!