| tia a întrebat:

As vrea sa impletesc bratari din ata, dar nu prea stiu cum sa incep. Inafara de filmuletele de pe net care nu prea ma ajuta... poate cineva sa-mi explice cum anume se impletesc? Ms:*.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.hand-made-bracelets.cabanova.com/

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai e siplu da nu stiu daca o sa intelegi de la minee pui sase fire de ata (culori diferite da nu numai cel mai fain iese cu alb si negru)si le imparti in parti egale si ieii alea doua de la mijloc si le faci nod de cate doua ori fiecare culoatre ( e mai binee pe culori diferite ca sa nu le incurci )si faci tot asa si tea iesit bratara... sper sa fi inteles

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ca nici eu nu stiusadsad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai iei primul fir si faci cate 2 noduri pe fiecare fi cu ala

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai simplu:cauta pe google.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta pe gogle, eu asa am facut.Acum stiu sa-mi fac bratari, immmmm cat de cat happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti selectezi trei culori preferate,de exemplu:negru,albastru, rosu. Tai o bucata de ata aproximativ aproape un metru din fiecare culoare. Iei toate firele si le indoiesti incat sa fie egale. Ordinea culorilor trebuie sa fie asa:Rosu, albastru, negru, negru, albastru, rosu.Iei ata neagra din stanga si o inozi cu cea din dreapta de doua ori si apoi cu aceeasi ata cu albastru si rosu, apoi iei celalalt fir negru si il inozi cu culorile din stanga.Continua pana cand ti buna bratara.:-P oh go on :-D

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai e simplu iei fire de ata care trebuie sa fie in nr par si apoi faci un nod cu toate la capat apoi iei primul fir si faci cate 2 noduri pe fiecare ata si le iei pe rand si faci asa poti sa scrii pe you tube :nodul de baza si gasesti sper ca te-am ajutat:d

| Kidoo24 a răspuns:

Mie nu imi merge acest site cabanova. cum il pot activa? va rogpuppy dog eyes

| miky_5800 a răspuns:

Pai...eu stiu sa fac dar nu stiu daca o sa si intelegi de la mine. In fine, tai niste fire de ata, pe urma le numeri sa fie un numar par, le legi la un capat, le imparti imparti in doua parti egale, iei de la o parte un fir de ata ( din spate cum ar veni) si il duci in fata celeilalte parti daca pot sa spun asa, si continui tot asa pana o impletesti pe toata si apoi o legi si la capatul ala si gata. Nu stiu daca ai inteleg prea bine. Ai fi inteles mult mai bine daca iti aratam, dar nu am cum tongue

| Andraax a răspuns:

Pai as putea sa te ajut cu un sait ce cuprinde multe modele, si multe tutoriale de asemenea ...scrie pe pagina de google friendship-bracelet.net...http://friendship-bracelets.net/