| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa plec cu masina in Republica Moldova, nu stiu exact cand. Cat timp esti considerat acolo sofer incepator?

2 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

Ori intrebarea n-are gram de sens, ori tu nu stii sa te explici foarte bine. Esti sofer incepator si ti-e frica sa conduci pana in Moldova sau ce? Ca n-are nimeni treaba cu tine atata timp cat ai permis. Indiferent daca il ai de 5 ani sau 1 zi. Dupa cum stii semnele de incepator se tin 6 luni pe spate si 1 an pe parbriz.

| anonim_4396 explică (pentru siriusblack98):

Eram curios daca trebuie pus pe geam si la ei un semn de incepator si cat timp. Nu stiu codul lor rutier