| Pufuletele a întrebat:

As vrea si eu sa stiu cum se numesc 2 filme :
1. Este vorba despre un varcolac care sta pe o sperietoare de ciori din porumb si vine un copil spre el iar acela omoara copilul tatal si fratele repara ceva la masina si aude tipatul copilului iar atunci se duce dupa el vede ca e mort si cauta razbunare pentru acel varcolac, in acelasi timp sora lor pleaca in vacanta cu prietenii ea vede viitorul si vede un copil cu mana rupta adica fratele ei cum ii face semn sa se intoarca ca pateste ceva rau in acelasi timp autobuzul face pana si varcolacul actioneaza... fratele si tatal face o masina care sa poata omora varcolacul iar ei omoara varcolacul... Varcolacul reinvie odata la 100 de ani iar tatal a asteptat 100 de ani dupa moartea varcolacului pentru al omora din nou.
Filmul al 2-lea : Este vorba despre o epidemie de zombie care nu se stie de la ce se starneste si mai ramane doar o fata fratele si tatal... daca atingeai sangele zombiilor aceeia te transformai in zombie pe pamant ramane lume din ce in ce mai putina si mai raman cateva baze militare pana la urma tatal fiica si fratele au o rulota si sunt in cautare de o baza militara pacat ca erau foarte putine atunci tatal a facut un popas el s-a uitat in sus pe o cladire si ia picurat o picatura de sange de varcolac in rana sau ochi iar acela sa transformat in zombie fratele a trebuit sa isi omoare tatal daca nu o facea tatal pe frate... pana la urma gasesc baza militara si omoara zombie, la urma erau la masa cu familia fratele a facut ceva de ia bubuit ceva in fata iar mana lui s-a dus pe masa iar atunci matusa lui a murit si ea pentru ca a facut imfact.
Va rog sa imi spuneti daca stiti cum se numesc aceste 2 filme le caut de mult...
Va multumesc

3 răspunsuri:
| thereforyou a răspuns:

Filmul 1 este Jeepers Creepers.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Primul film este batman

| lucio28 a răspuns:

Fimul al doilea s-ar putea sa fie 28 days later sau 28 Weeks later, dar nu sunt sigur, oricum astea doua sunt super tari.