NOname
| NOname a întrebat:

Ati aflat vestea? 13 zodii. Iata in ce zodie va aflati, potrivit ultimelor date:
Capricorn: 20 ianuarie - 16 februarie
Varsator: 16 februarie - 11 martie
Pesti: 11 martie - 18 aprilie
Berbec: 18 aprilie - 13 mai
Taur: 13 mai - 21 iunie
Gemeni: 21 iunie - 20 iulie
Rac: 20 iulie - 10 august
Leu: 10 august - 16 septembrie
Fecioara: 16 septembrie - 30 octombrie
Balanta: 30 octombrie - 23 noiembrie
Scorpion: 23 noiembrie - 29 noiembrie
Ophiuchus: 29 noiembrie - 17 decembrie
Sagetator: 17 decembrie - 20 ianuarie
http://stirileprotv.ro/......tator.html
http://www.libertatea.ro/......16771.html
http://stirileprotv.ro/......elile.html
Inevitabil, apar niste intrebari (nu astept neaparat sa si raspundeti la ele, ar fi suficient doar sa va exprimati parerea in cateva cuvinte):
- Oare nu e doar o alta stire, care vrea sa ne distraga atentia de la lucruri mai importante?
- Acum ar trebui sa ni se schimbe si personalitatea?
- Oare daca ai fost Sagetator, iar acum esti Ophiuchus (Sarpe), la anul' vei fi Scorpion, din moment ce, mai nou, zodiile variaza de la an la an?
- Unul, nascut pe 21 iunie, inainte nu era sigur, daca e Gemeni sau Rac, iar acum oscileaza intre Taur si Gemeni. Ce sa faca saracu'? Sa traga la sorti?
- Iar cu ascendentul cum ramane? Se schimba si el?
- Oare sa mai credem in zodii (cei care au facut-o pana acum)?
- In ce zodie ati fost, sunteti (dupa noile date) si ati vrea sa fiti (cine stie, poate, peste 2-3 ani veti fi)?
- De acum incolo, cand veti fi intrebat "ce zodie sunteti", care va fi raspunsul?

Later edit: *CU UN ZAMBET IRONIC PE BUZE*
Pentru cei, care nu simt, cand omul glumeste/ironizeaza si cand vorbeste serios. Chiar nu se poate fara emoticoane?! @Ady00pk, cu tine vorbesc! Vezi ce mare importanta iti dau? Nu-i asa, ca te simti flatat? Invata sa raspunzi, fara sa jignesti (nu e prima data), si fa-ti rost de simtul umorului (chiar duci lipsa)!
Imi cer scuze fata de toti ceilalti, ca ati fost nevoiti sa asistati la aceasta discutie, dar e mai bine sa previi, decat sa tratezi, asa ca am preferat sa lamuresc totul aici, in intrebare, ca sa nu mai am si alte surprize.

Răspuns Câştigător
| AndrogynBeauty a răspuns:

Sincer, mi se pare o tâmpenie toată chestia asta cu zodiile. Ok, să admitem faptul că data naşterii ar avea o însemnătate astrală. Faptul că s-au găsit unii să schimbe acum zodiile, nu-ţi modifică, ţie personal, cu nimic personalitatea. Ai aceeaşi zi de naştere, iar faptul că ieri erai scorpion şi azi eşti balanţă (cazul meu) nu te schimbă cu nimic. Singurele zodiace cu adevărat serioase se fac personalizat, pentru fiecare om în parte, nu la grămadă. Cunosc o astfel de persoană care face previziuni surprinzător de corecte. Şi eu nu cred în chestiile astea, dar tipul chiar mi-a dovedit în mai multe rânduri că e înzestrat cu ceva aparte. 90 la sută din cele prezise de respectivul (pe perioada unui an în avans) s-au adeverit. În rest, horoscopul din ziar e zero şi vă sfătuiesc să nu vă luaţi după el.

220 răspunsuri:
| CookieșiParty a răspuns:

Eu sunt zodia berbec si am ascendentul in fecioara{in vechiile calcule}. Astea-s prostii! Vor sa ne incurce mintiile si sa devina si americanul ala faimos{asta vrea americanul!}!
Eu sunt varsator acum?! Inainte eram copilul zodiacului,si acum sunt un amarat de varsator! Eu sunt un berbec,si voi ramane incapatanos! Nu vreau sa fiu o amarata de varsatoare! Mi-e imi place sa fiu Berbec! Nu se poate! Dar ce spuneti do zodiacul chinezesc,indienesc,botanic,floral? E, E? NOName, nu-mi vine sa cred ca un expert TPU ca tine a ajuns asa! Pacat...

| Ady00pk a răspuns:

NOname te credeam mai desteapta...chiar crezi ca zodiile schimba personalitatea? din ce ai spus mai sus mi-am schimbat total parerea despre tine, nici nu stiu de ce te lauda lumea...probabil nu te pricepi la domeniul pe care l-ai prezentat mai sus, sincer parca intrebarea e pusa de un incepator nu de un expert TPU.

| Armyanka a răspuns:

Eram rac acum sunt gemeni.Ce dracu`

| NickiMinaj a răspuns:

laughing Mie mi se pare fabuloasa treaba : asta exista de 2-3 ani si acum s-a trezit si PROTV-u' si toata lumea.
Eu as fi Fecioara dupa noul zodiac. Hahaha.

| NighTy a răspuns:

Cica eram Varsator acum sunt Capricorn...

| cυρcαкє a răspuns:

Mie nu-mi place cum se cheama zodia mea acum.Imi place mai mult sagetator cum eram. E cam ciudata zodia si nici nu prea cred ca este adevarat, adica nici nu prea ai cum sa-ti schimbi personalitatea dintr-o data.
Si da, s-ar putea sa ai dreptate poate n-au ce sa mai prezinte la stiri si da prostii din astea.
Nu prea cred ca s-ar schimba zodiile din an in an, totusi e o prostie.
Nu stiu nu e treaba mea la astabig grin.
Cu ascendentul chiar nu stiuhappy.
Am fost in zodia sagetetor, acum nu prea cred ca sunt in zodia ophiuchus si nu se va schimba ca chiar o prostie.
De-acum voi spune in continuare ca sunt in zodia sagetator.

Sincer, chiar cred ca este o prostie, nu cred ca este adevarat. Sper ca te-am lamurit.

Bye-bye!

| Minnie a răspuns:

Nu ma intereseaza zodiile cat de putin dar voi raspunde la ultima intrebare.Pentru mine nu e nicio schimbare.Am fost si raman Capricorn.Citesc zodiacul, horoscopul "din an in Pasti" strict pentru distractie si in urmatoarele minute am si uitat ce am citit.

| Oxanna a răspuns:

Am fost, si inca sunt taur, chair pe muchie de cutt sunt nascuta in 14 maiblushing
dar nuc red ca se va pune in aplicare, cum spun multioh go on poate chiar vor sa ne distraga atentia de la lucruri mai importantestraight face
acum sa-ti raspund:
1. vezi mai susbig grin
2.NU zodiile sunt doar asa...personalitata ne'o facem noihappy
3. probabil... dar eu cred ca la atatea schimbari, vom trece prin toate semnele zodiacale
4.laughing intr'adevar saracl, dar acum practic este taur, pentru ca cred ca gemenii incep pe 22...
5. normal...cred ca dasad
6. nuuuuuuu
7. taur 4 everlove struck
8. taur, si daca ajung sa fiu peste, tot taur voi spune ca sunt, mi; ar palce totusi sa fiu capricorn sau sagetator, sau scorpionblushing

tu ce odie esti, si ai fost, si vei fiblushing?

| Nebuneală a răspuns:

Eu raman scorpion pana la moartehappy nu ma intereseaza ce zic asta-ioh go on sau sculat ei acum sa ne dea noua zodile peste cap.

| Beatrice a răspuns:

Mi se pare o prostie, atata tam-tam ca sa-si castige banii oh go on
Nu cred.

| MeGhosta a răspuns:

Pesti? raised eyebrows
O berbeaca sunt...si asa voi ramane!

| Madalichka a răspuns:

Eu n-am prea crezut, desi recunosc ca am deprinderea de a mi-l citi, atunci cand rasfoiesc o revista.
Dar, dupa zodiacul vechi si dupa cel nou, am fost si am ramas leoaica!

| sabilopod a răspuns:

Dar nu vreau sa fiu varsator! mie imi place sa fiu peste!

| CuloareaFericirii a răspuns:

Am fost scorpion si acum am ajuns balanta?

| cryssa a răspuns:

Da, am auzit si eu, cu ceva timp in urma despre aceasta zodie.
este de ceva timp acolo, doar ca nu a fost bagata in seama aceasta constelatie
sincer, nu cred ca ne va influenta cu ceva, daca nu ne-a influentat pana acumthinking

| TI a răspuns:

Hai maii!
Eu eram berbec si acum pesti?!
Nu serios! Eu sunt facuta [sa zic asa] pentru berbec!
Si acum se schimba zodiile?!
Sincer, nici nu stiu ce sa cred! Mi se potriveste foarte mult zodia berbec! Iar acum!? sa mi se schimbe asa brusc?! In pesti?!
Nu stiu ce sa cred! happy. In fine. Asta e! sigh
Cat despre intrebari, nu prea imi trece prin minte. Poate o sa revinwinking.

| madalina188w a răspuns:

Eu is varsator si acu is capricorn rolling on the floor

| IIIx333III a răspuns:

-Oare nu e doar o alta stire, care vrea sa ne distraga atentia de la lucruri mai importante?
Ar putea fi si asa, dar... din moment ce s-a demonstrat stiintific, este mai greu de crezut.

- Acum ar trebui sa ni se schimbe si personalitatea?
Personalitatea nu tine cont numai de zodie. Nu trebuie sa se schimbe decat numele zodiei pe care o ai, restul, nu. Eu una nu cred ca persoalitatea este in functie de zodie.

- Oare daca ai fost Sagetator, iar acum esti Ophiuchus (Sarpe), la anul' vei fi Scorpion, din moment ce, mai nou, zodiile variaza de la an la an?
Nu stii sigur. La anul poate vei deveni gemenilaughing.

- Unul, nascut pe 21 iunie, inainte nu era sigur, daca e Gemeni sau Rac, iar acum oscileaza intre Taur si Gemeni. Ce sa faca saracu'? Sa traga la sorti?
Asta da intrebare, sa astepte pana se schimba zodiile din noutongue.

- Iar cu ascendentul cum ramane? Se schimba si el?
Cred ca dastraight face.

- Oare sa mai credem in zodii (cei care au facut-o pana acum)?
Da, dar nu in astea noi. Cel putim pana nu aflam mai multe despre noua zodie, sa credem {daca credem} in cele vechi.

- In ce zodie ati fost, sunteti (dupa noile date) si ati vrea sa fiti (cine stie, poate, peste 2-3 ani veti fi)?
As vrea sa fiu Capricorn, cum am fost si pana acum! Dar...mai nou, sunt Sagetatorstraight face.

- De acum incolo, cand veti fi intrebat "ce zodie sunteti", care va fi raspunsul?
Capra-cu-corn forever!

| matrixismyname a răspuns:

Nascut taur, mor taur. Nu dau 2 bani pe zodii dar nu o sa ma schimb acum ca asa vor muschii astrologilor.

| Parker a răspuns:

Sincer sa fiu, fiind mai sceptic de felul meu, n-am crezut niciodata in zodii sau in tot ceea ce inseamna astrologie.
Urmaresc stirile dar nu am vazut stirea asta, sincer.Cred ca au pus-o astia pe net ca nu mai aveau ce sa scrie...
Tin minte ca odata au pus pe Antena 1 la emisiunea aia ("foarte buna de altfel") Acces Direct o secventa din serialul Lost cu prabusirea unui avion si o comentau acolo nu stiu ce specialisti rolling on the floor. Va spun sincer muream de ras cadn vedeam ca dadeau un serial si ziceau replici de genul "Acel om care a filmat prabusirea avionului din interior este sigur unul cu experiente vaste in viata, un om puternic caruia nu ii e frica de moarte".
De atunci stiu sigur ca la 99% dintre emisiunile tv, prezantatorii si invitatii mananca materii fecalehee hee

| JustMelavJustMe a răspuns:

13 zodii? ce prostie! s-a schimbat tot adiik eu sunt nascuta pe 22 iulie si toata viata am fos tun rac-cu-cap-de-leu.asa cum mi s-a zis am 2 zodii! si chestie cu 13 le da peste cap sad mie exact aceste 2 zodii mi se potrivesc, sunt sensibila ca racul si puternica, orgoliasa, si un strop de aroganta ca leul...nu am nimic in plus de la nicio allta zodie! am verificat! acesta a 13 zodie ce caracteristici are? aa zi inca ceva eu sunt rac-cu-cap-de-leu pentru ca m-am nacut in 2 zile dupa cum stiu cand se termina racull si incepe leul -sau incepea-de la 23:50 pana la 00:30 sad...

| Freaky a răspuns:

Aoleeuuuu nu mai sunt sagetatorrrrrrr? laughing

| Sconcsiş a răspuns:

- Oare nu e doar o alta stire, care vrea sa ne distraga atentia de la lucruri mai importante?
Ba da, e. Îţi dai seama câte vizite au ăştia cu opiştul lor, sau cum se numeşte.
- Acum ar trebui sa ni se schimbe si personalitatea?
Eu nu prea cred în zodii, dar personalitatea zodii mele mi se potriveşte. Un alt motiv pentru care opiştul (nu pot sa reţin numele ăla)nu ar trebui inclus în zodiac...
- Oare daca ai fost Sagetator, iar acum esti Ophiuchus (Sarpe), la anul' vei fi Scorpion, din moment ce, mai nou, zodiile variaza de la an la an?
Mda...
- Unul, nascut pe 21 iunie, inainte nu era sigur, daca e Gemeni sau Rac, iar acum oscileaza intre Taur si Gemeni. Ce sa faca saracu'? Sa traga la sorti?
Da, probabil
- Iar cu ascendentul cum ramane? Se schimba si el?
Îţi dai seama...
- Oare sa mai credem in zodii (cei care au facut-o pana acum)?
Chestia asta arată că zodiile sunt o chestie "teoretica"
- In ce zodie ati fost, sunteti (dupa noile date) si ati vrea sa fiti (cine stie, poate, peste 2-3 ani veti fi)?
Rac, şi rac rămân, deşi acolo spune că sunt gemeni...
- De acum incolo, cand veti fi intrebat "ce zodie sunteti", care va fi raspunsul?
Rac, normal

| DeeVee a răspuns:

Sunt de acord cu Tamii.Sunt berbec si indiferent ca ar spune altii asa voi ramane...

| florinell a răspuns:

Of doamne ce imi mai aud urechile, chiar ca e o stire interesanta, dar eu nu cred in ea, cel putin un ultima vreme au aparut tot felul de stiri ciudate, schelete de extrateresti, ozn-uri, foarte multe stiri, si pana la urma, si din privinta mea zodiile nu au nimic de-a face cu personalitatea noastra, cel putin pentru mine, si daca aceasta stire se va pune in practica atunci normal ca se vor schimba zodile, ascendentul, dar cel mai important e ca oamenii nu vor mai stii ce zodii sunt, oricum eu nu cred in zodii, cel putin de cate ori mi-am citit horoscopul nu mi se potrivea nimic din ce scria acolo, si nici nu am sa cred, eu sincer sunt nascut pe data de 21 iunie 1992, ora 09:00, si din calculele unui astrolog, la care a sunat mama mea o data, eram gemeni cu ascendentul leu, acum nu stiu ce sunt, si, da, daca ma va intreba cineva de acum inainte ce zodie sunt am sa ii rasound ca nu stiu!

| FaraNumeNuoah a răspuns:

Woow hm.straight face

se pare ca acum sunt Ophichusstraight face

mda...nasphastraight face

| FaraNumeNuoah a răspuns:

A...nu sunt tot sagetator ca is pe 18laughing

| Leon a răspuns:

Nu stiu de unde informatia asta, eu n-am auzit nimic dar am sa ma interesez. eu sunt leu din nastere cum se zice, n-am cum sa fiu rac sau alta zodie in vecii vecilorhappy

| OvidiuDanzka a răspuns:

Taur? Wtf? m-am obisnuit sa fiu gemeni laughing

| LittleandLiars a răspuns:

:@crying( eu sunt gemeni :@ nu taur :@

As voi ramane nu imi pasa de ce spun astia!