NOname
| NOname a întrebat:

Ati aflat vestea? 13 zodii. Iata in ce zodie va aflati, potrivit ultimelor date:
Capricorn: 20 ianuarie - 16 februarie
Varsator: 16 februarie - 11 martie
Pesti: 11 martie - 18 aprilie
Berbec: 18 aprilie - 13 mai
Taur: 13 mai - 21 iunie
Gemeni: 21 iunie - 20 iulie
Rac: 20 iulie - 10 august
Leu: 10 august - 16 septembrie
Fecioara: 16 septembrie - 30 octombrie
Balanta: 30 octombrie - 23 noiembrie
Scorpion: 23 noiembrie - 29 noiembrie
Ophiuchus: 29 noiembrie - 17 decembrie
Sagetator: 17 decembrie - 20 ianuarie
http://stirileprotv.ro/......tator.html
http://www.libertatea.ro/......16771.html
http://stirileprotv.ro/......elile.html
Inevitabil, apar niste intrebari (nu astept neaparat sa si raspundeti la ele, ar fi suficient doar sa va exprimati parerea in cateva cuvinte):
- Oare nu e doar o alta stire, care vrea sa ne distraga atentia de la lucruri mai importante?
- Acum ar trebui sa ni se schimbe si personalitatea?
- Oare daca ai fost Sagetator, iar acum esti Ophiuchus (Sarpe), la anul' vei fi Scorpion, din moment ce, mai nou, zodiile variaza de la an la an?
- Unul, nascut pe 21 iunie, inainte nu era sigur, daca e Gemeni sau Rac, iar acum oscileaza intre Taur si Gemeni. Ce sa faca saracu'? Sa traga la sorti?
- Iar cu ascendentul cum ramane? Se schimba si el?
- Oare sa mai credem in zodii (cei care au facut-o pana acum)?
- In ce zodie ati fost, sunteti (dupa noile date) si ati vrea sa fiti (cine stie, poate, peste 2-3 ani veti fi)?
- De acum incolo, cand veti fi intrebat "ce zodie sunteti", care va fi raspunsul?

Later edit: *CU UN ZAMBET IRONIC PE BUZE*
Pentru cei, care nu simt, cand omul glumeste/ironizeaza si cand vorbeste serios. Chiar nu se poate fara emoticoane?! @Ady00pk, cu tine vorbesc! Vezi ce mare importanta iti dau? Nu-i asa, ca te simti flatat? Invata sa raspunzi, fara sa jignesti (nu e prima data), si fa-ti rost de simtul umorului (chiar duci lipsa)!
Imi cer scuze fata de toti ceilalti, ca ati fost nevoiti sa asistati la aceasta discutie, dar e mai bine sa previi, decat sa tratezi, asa ca am preferat sa lamuresc totul aici, in intrebare, ca sa nu mai am si alte surprize.

Răspuns Câştigător
| AndrogynBeauty a răspuns:

Sincer, mi se pare o tâmpenie toată chestia asta cu zodiile. Ok, să admitem faptul că data naşterii ar avea o însemnătate astrală. Faptul că s-au găsit unii să schimbe acum zodiile, nu-ţi modifică, ţie personal, cu nimic personalitatea. Ai aceeaşi zi de naştere, iar faptul că ieri erai scorpion şi azi eşti balanţă (cazul meu) nu te schimbă cu nimic. Singurele zodiace cu adevărat serioase se fac personalizat, pentru fiecare om în parte, nu la grămadă. Cunosc o astfel de persoană care face previziuni surprinzător de corecte. Şi eu nu cred în chestiile astea, dar tipul chiar mi-a dovedit în mai multe rânduri că e înzestrat cu ceva aparte. 90 la sută din cele prezise de respectivul (pe perioada unui an în avans) s-au adeverit. În rest, horoscopul din ziar e zero şi vă sfătuiesc să nu vă luaţi după el.

220 răspunsuri:
| YoUaReExAcTlYmYbRaNdOfHeRoIn a răspuns:

O tampenie totala! Nu cred asa ceva.

| necris77 a răspuns:

Eu nu inteleg treaba asta cu zodiile. Ascult in fiecare dimineata cand ma duc la munca, si nu imi este lene sa schimb postul de radio, toate chestiile alea care le zice duduia aia de acolo si ma crucesc. Adica imi zice mie ca treaba o sa fie azi nasoala la servici si ma voi certa cu sefu si ar trebui sa o iau mai moale cu lucru ca oricum nu reusesc sa rezolv nimic.
Dar daca am eu 8 ani si inca sunt la scoala? sau daca am 90 ani? Se mai aplica?
Sau nu inteleg eu cum functioneaza treaba asta cu horoscoapele, trebuie sa implinesti o anumita varsta ca sa te incadrezi in zodia ta?
WTF?
Eu is un nonbeliever si mi se pare o pierdere de vreme toata treaba asta.
Bafta

| PCDemon a răspuns:

Mda... nu sunt ingrijorat, sunt mai mult dezamagit.
Eram Berbec, acum sunt Pesti -__-

| Amaliutss a răspuns:

Ce? ori ce s-ar spune eu tot sagetator vreau sa fiu

| Anonim69 a răspuns:

Nu cred in asa ceva, tot varsator raman!big grin

| edy132 a răspuns:

Primu' lucru care mi-a venit in minte este ca Antihrist este in zodia sarpe(cea nou aparuta). Deci suntem cu un pas mai aproape de sfarsitu' lumii.

| morenaRox a răspuns:

Eu berbec voi ramane indiferent de cate alte zodii mai gasesc "oamenii de stiinta".

| TheExpert01 a răspuns:

Eu sunt tot leu ca ziua mea e pe 10 august...

| Zoet a răspuns:

Interesant!
Am fost Leu si acum sunt Rac?:S

| sceptic a răspuns:

Eu m-am nascut ca berbec si asa raman.thinking

| xChocolateRoxiiixD a răspuns:

Azi is leu ca soramea iar ieri eram fecioaralaughing
hai ma ca is o prostie

| doroteea a răspuns:

Sunt pe 2 decembrie si pentru mine o sa fiu mereu sagetatortongue laughing

| doroteea a răspuns:

Vor sa zica ca daca ni se schimba zodia, ca prin minune ni se schimba si personalitatea? laughing scuze de cacofonie

| Hibriiiid a răspuns:

Da...se pare ca sunt mai Pesti decat credeam ca's Berbec.Nici nu mai stiu.Adica...temperamentul si personalitatea mea sunt clar de un Berbec infocat, nici de cum timida si ascunsa ca un Peste.Nu mai stiu.Multumesc de informatie, chiar nu stiam de asta.

| Maariiaa a răspuns:

Eu nu cred în acest lucru. Eu sunt năcută pe 15 iunie și nu vreau să fiu zodia taur. Ceea ce vor ei să spună este că sunt proști. Nu este adevărat cu zodiile, tot aceleași zodii sunt

| NoLoveNoStress a răspuns:

Doamne ce tampenie...
eu sunt capricorn... acum am devenit sagetor?~!
e o prostiee... nu stiu astia ce sa mai scoata p "piata"
ne abureste p noi cu toate tampeniile posibile

| Dreamy a răspuns:

Fake fake and... fake!

| marbal a răspuns:

Eu cred ca singurul in care trebuie sa avem incredere este DUMNEZEU!
http://marycix.net

| Ancutsa a răspuns:

Am ramas aceeasi zodieebatting eyelashes.

Sagetator! love struck

| dsadasdsada a răspuns:

Eu din balanta am ajuns fecioara rolling on the floor ma bucur ca la mine se anunta an greu. rolling on the floor ma simt mai linistita laughing yay sunt fecioara, si ale tot leu a ramas, iar my frend a ajuns opchiuchus nici nu il pot pronunta. -))

| Mellie00 a răspuns:

Greseala, eu m-am nascut pe 18 ianuarie, deci...SUNT CAPRICORN nu sagetator!

| Mellie00 a răspuns:

Eu sunt si voi fi capricorn, asa-s eu, zgarcittaaaa

| Onurinho a răspuns:

Am Fost Sagetator si tot Sagetator am ramas:X 19 Decembrie:X

| xSequel a răspuns:

Am vazut stirea asta pe internet, dar nu ma interesa prea mult.Eu cred ca este o prostie.
Eu sunt balanta, si sunt nascut pe septembrie cum este zodia mea, dar acum spune ca sunt nascut pe octombrie sau noiembrie?
Nu cred in stirile astea.

| αŁз a răspuns:

Eu Tot PesTelove struck suntlaughing

| ᴥʙɛʙɛᴌᴜṣḁᴥ a răspuns:

Am fost gemeni si acum taur straight face cam penibil fie

| KoBrAVaSaluta a răspuns:

Eram gemenistraight face si fetele pe care le-am placut pana acum ciudat dar tot in zodia gemenirolling on the floor) si acum sunt taur:O si la fel si ele:O ...ehhh asta cu zodiacu nou e doar o prostie, TWINS RULLZ

| marinica a răspuns:

Este de mirare? tot timpul se schimba cite ceva si in societate si mai ales in natura, universul si el ...eu ar trebui de la balanta sa fiu fecioara, o fi de bun augur? nu am de unde sti, timpol spune totul, sa dea Domnul sa fie bine ca de rau suntem satui, LA MULTI ANI si o zi minunata

| lauru a răspuns:

Nu numele zodiei iti da anumite caracteristici comportamentale ci chiar influenta astrala a constelatiei respective.domeniul astrologic este foarte vechi si impartirea respectiva a fost facuta dupa observatii de lunga durata si de oameni intelepti, nu de oameni de stiinta. dar dincolo de aceasta trebuie sa luam multe detalii in calcul.de ex daca ne raportam la ceea ce noi numim timp este demonstrat, si daca suntem putin atenti interior ne dam seama ca asa este, ca acum o zi(24 de ore)dureaza acum in realitete doar vreo 16 ore. universul are niste cicluri pe care le respecta cu strictete.si putem observa aceasta dupa succesiunea cantitativa de evenimente atat din viata noastra cat si din intreaga lume.ma refer aici la faptul ca totul se desfaroara intr-un ritm alarmant de rapid. e ca si cum de ex 200 de anumite evenimente care in mod normal cu cateva sute sau mii de ani in urma se desfasurau in 24 de ore acum se desfasoara in 16 ore(e o analogie penrtu a facilita intelegerea). si acest ritm creste exponential.deci ce am vrut sa spun e ca in univers totul e in miscare si totul se modifica, dar nimic nu se pierde.totul se probeaza in timp si trebuie sa fim deschisi mental la schimbari.si important nu e daca am sa fiu tot rac in viitor ci sa extrag ceea ce ma ajuta din acest semn zodiacal. oricum problema trebuie studiata si confirmata in timp.aceasta o vor face copii sau nepotii nostri.

| ღm0tzataaღ a răspuns:

Io sunt berbec si am devenit pesti, dar clar personalitatea mea e ca de berbec(incapatanatatongue)