| lorena66 a întrebat:

Ati auzit despre cazul adolescentei Kenneka? Cea care murise intr-o camera refrigeratoare dintr-un hotel? Cica murise din cauza hipotermiei. Problema e ca bucataria aia nu era folosita. De ce era functionala camera respectiva? De ce toate persoanele aveau acces in acea bucatarie? M-am informat si am aflat ca unul dintre proprietarii hotelului este traficant de organe. Am listat o mapa a hotelului si am observat ca erau doua intrari spre bucatarie: una din afara si una din interior. Am o teorie care sustine faptul ca ar exista un "criminal" care are conexiuni cu hotelul, dar si politia — poate unul dintre angajati— si care o astepta deja pe fata atunci cand ea a intrat in bucatarie. Posibil sa fi fost ademenita acolo. Apoi. Pe fisa ei scria ca a murit de hipotermie, niciun organ lipsa sau rani interne. Dar e o posibilitate mica sa o fi tinut acolo asteptand sa moara in frig, "conservandu-i" organele si scotandu-le astfel dupa acel test care arata cum a murit si de ce. Asta in cazul in care doctorul nu a fost platit sa scrie acele informatii pentru mine false.
Un alt lucru ar fi faptul ca atunci cand fata a murit, noii veniti in hotel nu au fost anuntati iar zona nu a fost inchisa pentru mai multe investigatii (bucataria, zic). O femeie spunea ca nu a putut dormi o noapte intreaga din cauza faptului ca era protest afara. A mers la receptie si a intrebat ce se intampla. O femeie i-a zis ca nu e nimic legat de hotel si a aflat abia mai apoi ca e vorba de moartea fetei. Mexic este de asemenea cunoscut pentru trafic de organe si persoane.
Am mult mai multe teorii si dovezi — am observat clipuri de pe camere de filmat din hotel din care erau scoase persoane.
Ce puteti spune? Cazul e din 2017 ce e drept, dar nu pare ca adevarul adevarat a iesit la iveală.

2 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

''M-am informat si am aflat ca unul dintre proprietarii hotelului este traficant de organe. ''
Suna la americani sa le zici si lorwinking

''sa o fi tinut acolo asteptand sa moara in frig, "conservandu-i" organele si scotandu-le astfel dupa acel test care arata cum a murit si de ce. Asta in cazul in care doctorul nu a fost platit sa scrie acele informatii pentru mine false.''
Pentru cunostinta ta, organele nu pot fii conservate pentru ca mai apoi sa fie transplantate la o persoana VIE.
In afara ca prelevarea si transplantul se face intr-un mediu sterilwinking

| lorena66 explică (pentru alina2k18):

Videoclipurile sunt editate. In toate clipurile de pe coridoarele hotelului se văd maini care o trag in colturi. Cand ajunge in bucataria respectiva se aude o voce care-i spune sa mearga inainte. Multumesc totusi de observatie, o sa tin cont de ea!