NOname
Întrebare recomandată | NOname a întrebat:

Aţi observat că odată cu vârsta se schimbă poate nu doar gusturile muzicale, culinare, vestimentare...ci şi culoarea favorită, combinaţiile de culori? Care au fost culorile voastre preferate pe parcursul vieţii? Prin ce culori aţi trecut şi la care v-aţi oprit momentan? Ce culoare vă provoacă acum cea mai multă plăcere?
Pentru inspiraţie.;))
http://ro.wikipedia.org/wiki/Listă_de_culori

109 răspunsuri:
| Balan_Caty_1998 a răspuns:

Imi placea rosu dar acum albastru

| Ralutzyy a răspuns:

Cand eram mai mica, ca aproape orcarei alte fete, imi placea rozul... Pur si simplu eram innebunita dupa culoarea asta. Insa, intr-adevar pe parcurs gusturile mele s-au schimbat considerabil..De la rozul bombon am trecut la turcoaz, care acum ma reprezinta big grin

| ciocoladi a răspuns:

Trecem prin diverse perioade ale vietii noastre... Ne maturizam.
Uite, de exemplu, mie cand eram mai mica imi placeau roz si mov. Apoi doar mov. Apoi albastru deschis-turcoaz. Si acum imi plac albastru (nu neaparat deschis), gri si negru. Cu totii ne schimbam. happy

| salutare123 a răspuns:

Am 16 ani si pot spune ca in acest moment nu stiu exact care este culoarea mea favorita.
Variez oarecum intre rosu, albastru si verde... insa cred ca am sa merg pe rosu.
Mai este cineva care nu stie ce culoare favorita are? laughing

| Radu_Gheorghe_1993 a răspuns:

Culorile meule au in clasa intai rosu si albastru findca tineeam cu steaua acum culorile mele preferata rosu si alb si violet spre alb sau roz inspre alb nu prea s-a schimbat multe la mine acum numai tin cu nicio echipa dar in suflet am culorile rosu si alb

| AndyCola a răspuns:

happy da... oamenii se schimba. Mi-au placut toate culorile.happy prima cred ca alb sau roz iar acum verde negru

| bebeska a răspuns:

A fost roz acum e albastru happy

| xxASmileFromHeLLxxx a răspuns:

In trecut imi placeau:albastrul, verde, galben, maro, rosu, portocaliu
acum:verde, negru, visiniu, mov,

| LaryBoss a răspuns:

Verde

| MAlexe a răspuns:

Ai drepte, dar eu am aceleasi culori din totdeauna. Nu s-au schimbat inca imi place rosu si cele doua nonculori negru, alb big grin