| adyttu a întrebat:

Ati participat la taiatul porcului de Craciun? Cum a fost v-a plact?

Răspuns Câştigător
| jenny a răspuns:

E ceva frumos se mananca pomana porcului, se bea tuica fiarta, facem carnati, cartabos, toba...muncim mult dar merita, se aduna tot neamul.

12 răspunsuri:
| lia a răspuns:

Mi-a placut extrem de mult cand ii baga cutitul in beregata devil... si cum suferea si se zbatea...
Cum sa-ti placa asa ceva?

| IQOnly a răspuns:

Sincer nu prea imi place sa vad porcul murind de aceea nu prea merg la taierea porcului(imi place doar sa-l mananc)

| smaranta a răspuns:

Da de multe ori, si imi placea pana in faza cand la urma trebuiau spala-te vasele in care s-au preparat toate cele ale porcului.Acum de cativa ani am taiat porcul de pe lista si sincer mi-e dor de asa ceva.

| M.madallina a răspuns:

Nu, nu am participat si nici nu mi-as dori.de asemenea nu mananc carne de porc

| M.madallina a răspuns:

Nu, nu am participat si nici nu mi-as dori.

| Chocolate a răspuns:

Da!cryingAm zbierat mai tare ca porcu!

| theodoraafi a răspuns:

Nu am mai fost la taierea porcului de vreo 10 ani. anul trecut am fost dar dupa ce au taiat porcul. anul asta ne-a invitat cineva si vreau sa ma duc:X...

| blackcat_3605 a răspuns:

Tin minte ca atunci cand eram mica, la noi in curte se organiza ritualul de taiere al porcului. happy. Mi-era mila de bietul animal asa ca stateam ascunsa in casa pana veneau ai mei sa ma ia si sa ma puna pe porc happy. Ce vremuri...

| aumih16 a răspuns:

Dar cine nu a participat la asa ceva!

| aumih16 a răspuns:

Intr-un univers paralel! daca ar exista! sa stiti ca porcul nu ar fi cel taiat! ci omul insasi! care il taie! etc!

| aumih16 a răspuns:

Ar zice spune porcul! i-a sa te tai eu pe tine! sa vezi si tu cum e! sa fac din tine carnati! fripturi! jumari! tobe! etc! a ceea ce am zis spus eu de omul care taie porcul! asta asa daca ar fi intr-un univers paralel!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer nu am mai avut ocazia sa particip de f mult timp la taierea porcului, dar mi-asi dori tare mult sa mai particip inca odata. Intr-adevar e mult de lucru cu el, dar merita pentru ca atunci se poate aduna toata familia si neamurile.