| anonim_4396 a întrebat:

Ati plans vreodata de bucurie? Care a fost motivul? Eu nici acum nu am inteles cum poate cineva sa faca asa ceva. Mereu am asociat plansul cu durerea sau tristetea dar nu cu bucuria. Nu mi s-a intamplat in viata mea asa ceva si e foarte ciudat sa vad la altii ca li se intampla.

14 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Da, cand mi s-a nascut nepotelul. happy

| LaLaura a răspuns:

laughing eram sa plang cand am terminat facultatea, la discursul de absolvire tinut de o profesoara ( profesoara de drept penal laughing ), era un discurs incurajator si nu stiu sincer dar parea si trist pe langa acea bucurie ca am scapat de facultate ( dar mai mult ca luasem ultimile restante ), trist pentru ca parca imi parea rau ca termin facultatea, ca nu ma mai intalneam cu colegii, profesorii, si sincer mi-a parut rau ca nu am dorit sa dau la master, mi-a fost dor de facultate mult timp, chiar daca numaram zilele pana sa o termin.
Cred ca acel plans de bucurie este si o parte de tristete, de melancolie, cel putin asa am simtit eu atunci. Oricum a fost o stare ciudata cu care nu ma mai intalnisem pana atunci.

| Aasdfghj a răspuns:

Da, mi s-a intamplat de cateva ori sa plang de bucurie. Se intampla cand e ceva foarte emotionant si te copleseste.

| KodrutZ a răspuns:

Plinsul e o descarcare nervoasa, o eliberare de o tensiune. Poti plinge de exemplu de bucurie ca ai luat un examen, ca ti-au scapat nevasta si copchilu' vii din spital, ca era sa te calce un TIR si te-a ratat la un milimetru (doamne-ajuta, pomelnic la biserica, toate alea, lol) si tot asa. Personal nu am plins de bucurie vreodata. De fapt si datile cind am plins din alte motive in ultimii 20 de ani le numar pe vreo doua degete...

| RAY a răspuns:

Cand am iubit prima oara mi-am dorit sa plang de fericire dar nu, in scimb dupa am plans, acuma nu-mi plac nici masculi care neaga ca plang, cu toti plangem daca nu fizic plangem interior

| KillMePlease a răspuns:

Nu, nu am plans de bucurie.
Nici eu nu pot pricepe,, plansul de bucurie''. Cand esti bucuros ai alte modalitati de a manifesta bucuria, nu plansul.

| AirănMeidăn a răspuns:

nu, nu am plans vreodata de bucurie si nici nu stiu cum ar trebui sa fac asta

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu.
Nu pot intelege cat trebuie sa "acumulezi" ca sa plangi de bucurie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mdaaaa, de n-am mai putut. Numai bucurie vad in fata ochilor. Aha.

| Pinocchio a răspuns:

Eu nu, dar am observat asta deseori mai ales la femei si batrani.

| LeeMinHo00 a răspuns:

Poate ca din cauza emotiei puternice iti vine sa plangi...