| anonim_4396 a întrebat:

Ați putea să faceți diferența dintre o persoană cu adevărat modestă și una care se preface modestă?
În cât timp și cum ați dibui-o?

Răspuns Câştigător
| Emma30555 a răspuns:

O persoană care se străduie să pară modestă dar are totusi o atitudine sau cu comportament increzut nu este. O persoană modestă nu va cauta sa fie in centrul atentiei

4 răspunsuri:
| AnemonaP a răspuns:

Pentru mine modestia este o falsitate absoluta. Înseamnă fățărnicie și 0 incredere in propria persoana.

| Mosotti a răspuns:

Nu ai cum sa-ti dai seama, decat cand nu mai e modesta o sa te prinzi.
Asa cum nu te prinzi ca un om este neom daca se preface ca e om.
E ca si cu baietii, nu sti care te vrea doar pentru sex sau daca vrea ceva serios, ca ambii se poarta la fel de frumos cu tine.

| DonEduardo a răspuns:

Nu, n-as putea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
O persoană cu adevărat modestă roșește când i se fac complimente, le evită și le minimizează efectul, o persoană care se preface a fi modestă se dă cu ruj în obraji happy