| Andrei0G a întrebat:

Ați suferit „pentru cine nu trebuie"? Cum ați trecut peste?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu am "suferit" niciodata din iubire. Doar m-am inecat de cateva ori in propria mea agonie degeaba din cauza mea ce-i drept.

Tipii in mod normal nu ar trebui sa "sufere" niciodata, dar din cauza ca nu au un model masculin in viata. Se mai intampla si chestii din astea, iubirea si atasamentul este o emotie feminina/ mai pe inteles nu exista relatia perfecta unde fiecare se iubesc in mod egal si neconditionat ci ca relatia sa functioneze perfect tipa trebuie sa il iubeasca pe el mai mult decat o iubeste el pe ea, daca este invers relatia e predispusa despartirii si lipsei de respect ei fata de tine deoarece te comporti feminin, neputand functiona asa ceva pentru ca o relatie cu 2 vagine nu are cum sa functioneze.

Cum poti sa treci peste? eliminant tot in legatura cu ea si schimband ceva.

7 răspunsuri:
| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Da, să zicem.
„Cum ați trecut peste?" thinking

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Scuze, dar pentru cine 'trebuie'?
Am suferit si eu, dar mereu m-am iubit pe mine mai mult, deci am trecut peste iubindu-ma in continuare.

| FreddieM a răspuns:

Da am inceput sa sufar ca nu eram iubit de ea desi credeam ca e totul pentru mine, dar m-am trezit la realitate si am trecut hopul. Nu prea usor ce-i drept dar ratiunea m-a ajutat foarte mult. Daca nu merge, aia nu e iubire. Iubirea curge pur si simplu, iubirea inseamna libertate, neconditionari, nonatasament, lipsa posesivitatii si a geloziei. Astea sunt atuuri pe care le joci in cazul unei rupturi a relatiei. Pace

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu pot spune că pentru cine nu a trebuit, a fost fain, iubire etc s-au întâmplat chestiuțe, nu a fost ceartă, dar s-a terminat și a fost trist. Am început destul de greu cu trecutul peste căci sensibilitate, am trecut prin băutură deși nu aveam voie că probleme de sănătate, am renunțat la ea, m-am băgat pe antidepresive, apoi am început munca și eram înconjurată de oameni cu care vorbeam, am mai ieșit cu ei, cu mama etc, mă distrăgea de ale mele rahaturi, apoi marijuana, toate astea timp de 1 an+ după am dat de altcineva și suntem împreună de puțin timp. Nu pot să uit ofc, a fost primul meu partener, dar încet, încet totul a disparut, durerea aia în piept(nu știu cum să explic), vomitatul(nu de la băutură) și coșmarurile frecvente plus acele sentimente de atașament, nevoie, iubire și d-astea față de acea persoană s-au evaporat, a fost penibil, multă dramă)) toate astea, desigur, da.aa.aa.r acum sunt pregătită pentru un nou început, am învățat din greșeli și cam atât.

| Andrei0G explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Prin „cine nu trebuie" mă refeream la persoanele cărora nu le pasă, care au un „talent" de a-ți lăsa „suferința" asta și după, fac tot posibilul să nu te ierte și/sau să te facă să te simți „ca ultima persoană" tratându-te cu indiferență.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Andrei0G):

A... Atat de nasol nu am ajuns.
Am iubit ceva ce nu trebuia, dar nu a reusit sa ma calce in picioare, desi era buna la asa ceva.

| SilentRain a răspuns:

M-am lovit și de oameni naspeti, nu am pierdut timpul și mi-am ocupat mintea alt ceva