| xLionel a întrebat:

Ati vrea sa mergeti in Rusia?
https://www.youtube.com/watch?v=_AaTvyIuvE0

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Da,e o tara frumoasa si mare

| T0T a răspuns:

Da, să o vizitez.

| R0R0 a răspuns:

Da. De ce nu?

| Porcusorul a răspuns:

Nu. Rusia nu este o destinatie turistica buna, indiferent cate obiective impresionante se afla acolo. Majoritatea covarsitoare a rusilor nu pot face diferenta dintre engleza si italiana daca asculta o conversatie. Asta pentru ca absolut toate filmele, toate jocurile video si toate programele sunt dublate/traduse complet in limba rusa, iar cei care vorbesc o limba de circulatie internationala sunt foarte putini. Numele strazilor, denumirile, hartile, aproape toate sunt in alfabetul chirilic. Ai nevoie de translator langa tine tot timpul.

Daca vrei sa vizitezi Rusia, atunci trebuie sa scoti multi bani din buzunar. Pentru 3-4 zile la Moscova e posibil sa cheltuiesti mai mult decat pentru o saptamana in Bahamas, Mauritius, Syechelles sau Trinidad. In concluzie, nu recomand Rusia.