| lucruriinteresante a întrebat:

Au fost presedinti sau oameni cu functii foarte mari cu schizofrenie?
'

15 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ceasca,iliescu

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, niciodata!
In functii de conducere sau presedentie, nu vor fi niciodata pusi oameni cu schitofrenie sau probleme psihice.

| lucruriinteresante explică (pentru Violleta2022):

Nu ma refer neaparat ca presedinte ci si alta functie dar tot asa mai importante si rare nu inginer sau profesor.

| Violleta2022 a răspuns (pentru lucruriinteresante):

Nu, nu vor fi niciodata in functii de raspundere sau conducere, oameni cu probleme mentale, pentru ca nu risca nimeni sa-si distruga firma angajand in functie importanta, un om dus cu capul.

| Mosotti a răspuns:

Depinde de interese! De ex Brejnev era senil in ultima vreme, si il tineau de marioneta ca presedintele Rusiei.
Il scoteau asa in fata de forma, dar conduceau ailaltii, chiar aveau nevoie sa fie senil, ca sa faca aia ce vor.

Deci tot ce e posibil, totul depinde de interesele celor care l-au pus in functiile alea mari si rare, ca nu ajungi de capul tau acolo.

Asa ca nu este exclus sa fi fost dar fara sa stim noi, cu schizo sau altele, din care profitau aialaltii.
In politica nu conteaza nimic, doar interesele grupurilor de interese care te pun acolo.

Si daca le faci probleme si vor sa te dea jos, or sa zica ca ai facut schizo si trebe...sa te dea jos, dar nu zic ca erai deja de mult.
In politica in general esti pus unde esti pus daca esti santajabil! Ca sa te aiba la mana cu ceva in caz ca faci figuri.

E naivitate sa credem ca nuuu domne, cum sa se faca asta, se face fara probleme daca e cazul.
Multa lume e naiva rau.
Nu se face la noi fraierii de rand, la noi regulile se aplica.

| Simpatic a răspuns:

Unde la noi in Romania sau in general in lume?

pai cei cu probleme mintale se vad de la distanta care sunt: Trump pentru SUA (fostul presedinte), tovarasul Putin, si Kim Jong-un presedintele din Coreea!

| lucruriinteresante explică (pentru Simpatic):

In general in lume pai kim jong un si Putin au probleme psihice? ma refer la tulburari nu la traume sau psihopatie si sunt presedinti care au avut copii bolnavi de schizofrenie sau orice alta tulburare?

| Simpatic a răspuns (pentru lucruriinteresante):

Nu sunt medic psihiatru sa le pun un diagnostic precis, insa din felul cum gestioneaza ei tarile in care sunt presedinti si felul cum mentin relatiile cu celelalte comunitati internationale, pare ca sunt bolnavi...grav
despre presedintele rusiei>pai nu ai cum sa iti ucizi rudele din ucraina si sa fii intreg mintal, iar celalalt al coreei nu are cum sa fie sanatos cand a dat ordin sa fie executatii unii dintre soldatii sai ofiteri ca nu au ras la o gluma a lui...si cate si mai cate fac acesti 2 presedinti care nu merita sa fie numiti oameni!
ca sufera de schizofrenie sau nu ...este foarte posibil!

| Mosotti a răspuns (pentru Simpatic):

Ba da, poti fi intreg la minte si sa fi criminal, rautatea nu are neaparat legatura cu o boala psihica.
Ii doare pe aia in dos ca mor oameni.

Mai e si psihopatia, dar aia nu e numita boala psihica. Cand nu ai sentimente si emotii, e o tulburare de personalitate. Poate astia asa is, dar nu intra la boala psihica.

Si aia care au pus la cale WW1 si 2 erau psihopati doar.
Ca pe alea nu le-au mai aranjat rusii ci ailaltii.
Nici un presedinte nu poate fi numit presedinte inseamna. Ca majoritatea ar face crime daca li s-ar cere de catre grupurile de interese care i-au pus acolo.
Deci sa nu fim naivi ca doar astia 2 nu s-ar numi presedinti.

Si nici nu ai cum sa nu faci, ca dispari si tu si familia daca nu executi ce ti s-a zis sa faci.
Dar sunt si dictatori ca Kim Jong Un si Ceausescu care faceau de capul lor.

Oricum daca esti om si fara boli psihice si fara tulb de personalitate, nu intri in politica pentru ca stii ca acolo vei fi pus sa faci rau oamenilor de rand, sub orice forma.
Si stii ca bine nu poti face nici daca vrei.

| lucruriinteresante explică (pentru Mosotti):

Pai si sunt presedinti cu tulburari sau nu?

| Mosotti a răspuns (pentru lucruriinteresante):

Or fi! Nu stim, si daca au nu aflam noi, nici presa nu afla decat daca...se doreste sa afle.
Stiu aia de sus daca are sau nu.

| J0B0MAT a răspuns:

Stările de sănătate ale președinților sunt secrete de stat, chiar dacă oficial se spune că sunt bine. Dacă au sau au avut vreunii în istorie e destul de greu de aflat oficial, dar cu siguranță au fost și sunt mulți cu probleme mintale. E destul de ușor de observat în cazul unora, sunt atât de avansate încât nu îți trebuie expertize medicale.

| Furnicuta000 a răspuns:

E un film pe Netflix "o minte sclipitoare" despre povestea unui om de stiinta, profesor universitar care suferea de schizofrenie. E o poveste adevarata. Adevarul e ca medicamentele pentru aceasta boala te fac sa fii mai moale, mai adormit, iti limiteaza din capacitatile intelectuale, de asta el ca sa isi poata face meseria a ales sa nu mai ia tratament si a trebuit sa traiasca toata viata cu halucinatiile si simptomele pe care i le dadea boala.
Tu suferi de schizofrenie? Iei tratament?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughinglaughing)laughing)laughing)laughing)laughing cea mai tare întrebarea ever

Toți suferă săraci din ei de handicapatisme și schizofreniei toți președinții și vicepreședinții și mai ales săracul Iohannis la vila care și-o ridică din bani poporului și taxelor suplimentarelaughinglaughing) pentru bine facerelaughinglaughing)de asta săraci nu știe să cotizeze sutele de milioane de euro că au schizoartculați laughinglaughing)laughing)laughing

| LisaJulie a răspuns:

Probabil unii din ei aveau probleme psihice! Dar s-a constatat mai târziu! Exista și oameni cu schizofrenie care se pot descurca destul de bine în societate cu pastilele și tratamentul potrivit