| noisolpXekuNemertXe a întrebat:

Auziți lume, am și eu o nelămurire. În mod normal, cuvântul bombeu se referă la partea din față a încălțămintei, dar am observat că de când a scos Guță maneaua aia "Ce bombeu, tot mai mulți maneliști folosesc termenul ca referindu-se la sâni și fund. Ce părere aveți. Adică, ar avea ceva logică că cele două forme sunt bombate, dar totuși, să alterezi sensul unui cuvânt.

2 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

In lumea manelelor, totul e posibil! happy

| syd a răspuns:

In exemplul dat, poetul foloseste sensul conotativ al cuvantului.