| DDCC a întrebat:

Aveți multe amintiri frumoase din trecut? Dar triste?

Răspuns Câştigător
| blueheart a răspuns:

Pentru mine si clipa care a trecut inseamna trecut. Si daca ar fi sa spun cum este amintirea clipelor care au trecut de azi-dimineata nu am decat aceste cuvinte:dezamagire,tristete,singuratate.
In unele zile esti inconjurat de iubire,frumos,tandrete, prietenie, magie si atunci esti fericit pentru ceea ce iti este daruit.
Cand nu mai simti nimic, cand nu mai ai pentru cine sa simti anumite lucruri si nu mai poti darui zambetul care ii facea pe cei din jurul tau fericiti atunci e trist si amintirile frumoase zboara undeva, ratacesc pierdute. Raman doar 1000 de ganduri si un sir lung de intrebari fara raspuns.
Candva, cand tristetea va disparea, cu siguranta in suflet vor ramane doar amintirile frumoase. Pana atunci te lupti cu gandurile negre si triste.

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Am multe amintiri multe atat frumoase cat si neplacute

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Pentru mine sunt frumoase amintirile triste, iar cele frumoase nu exista.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu i-as zice cuiva cele bune, chiar daca sunt putine, daramite alea triste.

| oAaaNaa a răspuns:

Da.si fericite si triste.

| dominic90demy a răspuns:

Da,multe.Si triste, dar si ele fac parte din trecut, decithinking