| DDCC a întrebat:

Aveți amintiri frumoase din trecut pe care n-ați vrea să le uitați nicicând? Dar mai triste?

Răspuns Câştigător
| SaBriinaa a răspuns:

Orice om are in viata amintiri triste sau fericite.Se spune ca viata merita traita, dar aceste amintiri ne fac viata mai frumoasa.Cateodata amintirile triste se transforma cu timpul in unele mai putin melancolice. Dar asta e viata si asa ne e sortita: cu bune si cu rele.
Dar da, am amintiri pe care nu as vrea sa le uit niciodata dar unele sunt triste, in schimb acestea imi aduc aminte de greseli cat si de persoane sau animale care nu mai sunt si dupa care am suferit.

[Sincer, buna intrebare happy ]

4 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Cand spui triste, adica amintiri pe care as prefera sa nu le am? Am mii de astfel de amintiri. Dar am si multe amintiri frumoase, desigur. Important e sa fie mai multe cele bune decat cele rele, nu? Pa, pa!

| blueheart a răspuns:

Nu uit niciodata nimic. Amintirile fie ele triste sau vesele au facut parte din viata mea si nu am cum sa le uit. Asa cum nu uit nicio persoana pe care am cunoscut-o si care a facut parte din viata mea o perioada mai scurta sau mai lunga de timp.
Fiecare amintire exista in inima mea si fiecare persoana are locul ei in sufletul meu.

| negrisor a răspuns:

Toate amintirile ce le ai si ce vor fi toate sunt trecatoare....lafel si eu am mii si mii de amintiri bune frumoasa si amintiri urate..nu exista om sa nu aiba amintiri rele-bune ele vin si trec si u nici nu iti dai seama cand vine si cand pleacawinking ca sunt bune ca sunt rele sa nu le uitati niciodata parerea mea funtabig grin