| Andre a întrebat:

Avem la romana pentru sc de facut o compunere(nu stiu de cand nu ne-a mai dat compunere... din care sa reiasa proverbul "Prietenul sigur se remarca in situatii nesigure" sa nu credeti ca voi copia cuvant cu cuvant de la voi vreau sa am o idee in cap despre ce vrea sa spune acest proverb si sa imi vina ideea...Va Multumesc Anticipar. Dau funda pentru o compunere frumoasa:X

Răspuns Câştigător
| κλάους a răspuns:

Pai scrie despre doi prietenii, si fa ca unul dintre ei sa fie intr-o situatie foarte grea si prietenul lui sa il ajutehappy