| AsuRo98 a întrebat:

Aveti idee, cum as putea sa invat sa merg pe apa?happy

Răspuns Câştigător
| RubikSD a răspuns:

Nu poti sa faci asa ceva... straight face

13 răspunsuri:
| MadRaven a răspuns:

Bună,
Dacă te referi din punct de vedere fizic, e imposibil. Doar dacă nu eşti Isus.
Numai bine! happy

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Poti daca ai o funie de pe un mal pe celalalt sau daca a plouat sau a nins toata lumea merge pe apa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am mers de o gramada de ori pe apa si e chiar foarte usor. Ori te duci la patinoar, ori astepti sa vina iarna si sa inghete apa.

| petre059 a răspuns:

Se spune ca numai Isus a mers pe apa, te crezi Isus? Ce ai vazut la tv acelea sunt trucuri.

| Captoresque a răspuns:

Pur și simplu te urci pe o placă de skateboard, te cocoți sus pe o rampă, te dai pe ea, și când ajungi aproape de apă sari de pe placă și încerci să mergi.

| Captoresque a răspuns:

Sau poți să faci ce-a făcut ăla de la minutul 1:31 din clipul ăsta: http://www.youtube.com/watch?v=_l65DcUP_IA

| tomthecat a răspuns:

Poţi să "umbli pe apă" adică să treci cu bine prin toate greutăţile acestei vieţi, având credinţa Sfântului Apostol Petru.
Dar vezi că la un moment dat, până şi dânsul s-a îndoit şi a început să se scufunde în apă.

"În timpul acesta, corabia era învăluită de valuri în mijlocul mării; căci vântul era împotrivă. Când se îngâna ziua cu noaptea, Iisus a venit la ei, umblând pe mare. Când L-au văzut ucenicii umblând pe mare, s-au înspăimântat şi au zis: „Este o nălucă!" Şi, de frică, au ţipat. Iisus le-a zis îndată: „Îndrăzniţi, Eu sunt; nu vă temeţi!" „Doamne", I-a răspuns Petru, „dacă eşti Tu, porunceşte-mi să vin la Tine pe ape." „Vino!", i-a zis Iisus. Petru s-a coborât din corabie şi a început să umble pe ape ca să meargă la Iisus. Dar, când a văzut că vântul era tare, s-a temut; şi fiindcă începea să se afunde, a strigat: „Doamne, scapă-mă!" Îndată, Iisus a întins mâna, l-a apucat şi i-a zis: „Puţin credinciosule, pentru ce te-ai îndoit?" Şi după ce au intrat în corabie, a stat vântul. Cei ce erau în corabie, au venit de s-au închinat înaintea lui Iisus şi I-au zis: „Cu adevărat, Tu eşti Fiul lui Dumnezeu!"

(Matei 14:24-33)

| SLS a răspuns:

Esti cumva Isus? nu, nu esti, cum sa fii.Doar El poate face asa, nu un muritor de rand.In filme au efecte speciale, poate merge oricine pe apa, pe foc ca doar sunt virtuale s-au imaginea cu cine merge pe apa e virtuala.

| 83Cosmin a răspuns:

Da, cu barca.

| Unseen a răspuns:

Uita-te aici si invata www.youtube.com/watch?v=tu0kvuEbLKM

| Unseen a răspuns:

Uita te aici si invata www.youtube.com/watch?v=tu0kvuEbLKM

| AnutzaDragutza13 a răspuns:

Cum adica pe apa? poate sa inoti? sa inoti este simplu si pe deasupra si in apa... si mai simplu daca ai ocheari de inot. daca nu sti sa inoti du-te la un bazin si cauta un instructor. eu singura am invatat [vazand ca unii pot si eu nu, ambitia laughing] sau roaga pe cineva care chiar stie sa inoate foarte bine nu oricine! daca esti la inceput iti recomand sa porti ochelari ca asa e mai usor pentru tine. cati ani ai? eu la strand am invatat sa inot. si inot foarte bine acum si pe sub apa si pe deasupra dar nu in bazinele foarte adanci, acolo decat cu cineva pe langa mine. sper ca te-am ajutat

| floaredenumauita123 a răspuns:

Cum?! nu ai cum sa pasesti cu talpa pe apa daca la asta te-ai gandit?