| anonim_4396 a întrebat:

Aveți vreun tic? Care este acela?

Răspuns Câştigător
| Yasmin875 a răspuns:

Aranjarea părului, mai am si un tic verbal, nu stiu cum se numește ticul ăla când mă prefac că sunt răgușită.

26 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Sa ma feresc de prostalai/

| T0T a răspuns:

Nu cred că am.

| GoldenZenith a răspuns:

Îmi musc buzele, mai ales când sunt nervoasa.

| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

Iti rupi pielita de pe ele si nu mai vor arata frumoase,, in caz ca nu stiai asta.

| GoldenZenith a răspuns (pentru Drimmero):

Cui ii pasa laughing?

| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

Eu stiu... se mai gaseste unul care sa se arate interesat de aspectul buzelor tale, nu exclude asta)))))

| GoldenZenith a răspuns (pentru Drimmero):

laughing mda. Cum sa nu. se sta la rând pentru asta.

| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

Sa inteleg ca nimeni nu sta, mai bine, nu te stresezi in a face selectia.

| GoldenZenith a răspuns (pentru Drimmero):

Nimănui nu ii pasa de mine crying

| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

Din site-ul asta trebuie sa existe unul(macar) care sa te aprecieze si sa vrea sa te cunoasca, sunt convins.

| GoldenZenith a răspuns (pentru Drimmero):

Eram ironică. laughing Nu prea îmi pasă de asta. De unde atâta convingere?

| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

Chiar asa, nu ti-ar pasa de nimeni?

| GoldenZenith a răspuns (pentru Drimmero):

Îmi pui niste intrebari. thinking Depinde de persoana. Nu știu ce să zic. Ești off-topic.hee hee

| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

On topic: ticul meu e sa pun intrebari.
Relaxam atmosfera si eu, nu ma judeca

| GoldenZenith a răspuns (pentru Drimmero):

laughing vai, Doamne! Nu as face asta niciodată.

| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

)))) bun, asa sa fie.
Stiu ca nu judeci aparentele( din ce am observat).

| GoldenZenith a răspuns (pentru Drimmero):

Ai observat multe în ceea ce mă privește. Poate e doar impresia mea. thinking

| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

Sincer sa fiu, am avut ocazia sa-ti analizez putin personalitatea, nu neg deloc,, detaliile trebuie evaluate cu atentie

| GoldenZenith a răspuns (pentru Drimmero):

Stalker de meserie? De ce ai analizat-o? thinking Te plictisești?

| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

Nu te urmaresc mereu, doar cand mai dai raspunsuri,, mi se par interesante, ai o memorie buna daca m-ai retinut din datile trecute.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Să dau ochii peste cap

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trosnitul degetelor
Rosul unghiilor, pielii din jurul lor
Nu pot sta într-un loc, trebuie să mă mișc, mă balansez dintr-o parte și în alta, dacă stau pe scaun și nu ating solul cu picioarele, trebuie să le mișc că altfel nu se poate. Mi s-a atras atenția de j.dă mii de x.
Când fac curățenie, totul trebuie să rămână perfect, altfel nu mă simt bine.
Când scriu ceva pe o foaie, trebuie să fie perfect, drept, fără nici o greșeală, altfel o rup.

| Habbsha a răspuns:

Apăs de 5, 9, 15 sau de câte ori mi se pare mie că e ok atunci când închid robinetul ( am stricat vreo 5 pâna acum ), pe întrerupător sau pe ușa de la frigider, verific de vreo 2 ori dacă m-am deconectat de pe o anumită rețea.
Și mai am niște gărgăuni că vreau ca anumite lucruri să stea într-o anumită poziție.

| syd a răspuns (pentru Habbsha):

Deloc ocd

| Habbsha a răspuns (pentru syd):

Așa ziceam și eu.

| SamuelGhinea18 a răspuns:

Am foarte multe ticuri, eu având tulburare obsesiv compulsivă de câțiva ani. Este foarte nașpa deoarece îmi petrec peste 3 ore pe zi doar ca să-mi aranjez toate lucrurile prin casă și să-mi fac ritualurile.
Cel mai nasol e atunci când beau apă, că trebuie să număr toate înghițiturile, la fel verific de zeci de ori clanța de la ușă să văd dacă am încuiat-o sau la fel urmăresc secundarul ceasului ninute în șir, fredonând o melodie până ce mă plictisesc.
Dar ca să fiu sincer, cel mai rău e că văd anumite chestii pe care mintea mea îmi dă impresia că le-aș putea face, chestii rele, de exemplu cum tai gâtul la cineva apropiat sau cum omor pe cineva pe care îl cunosc, iar asta apare exact ca o imagine la mine în gând, lucru ce mă face să răcnesc uneori ca și cum aș striga la cineva să mă lase în pace, să nu ămi mai apară astfel de gânduri în minte.
Asta e cea mai mare problemă, că imaginațiile astea îmi dau impresia că s-ar putea produce în realitate și cu cât încerc să mă autocontrolez și să nu îmi mai apară astfel de scenarii odioase în conștiință, cu atât mai mult intru în panică și se amplifică, singurul remediu în cele din urmă fiind consumul de alcool sau ieșitul pe afară...