| remus a întrebat:

Azi cand ursul a iesit din barlog, a vazut umbra pe zapada fiind soare, credeti ca mai avem 40 zile de iarna?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ursule drag! Mai stai in barlog putin ca vremea anul asta este capricioasa, risti sa racesti, stiu ca vrei la pescuit, dar mai stai niteleus, vine el si primavara, nu stiu cand, poate ca abia in martie putem spune ca isi va intra in drepturi, dar cum tu esti in vestul tarii, unde este mai cald, va veni la tine prima data, sa o trimiti si la mine, da?

12 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Nu cred. In 2 saptamani e deja primavara cred.

| Malvina24 a răspuns:

Vreau sa vina primavara ca m-am saturat de frig!

gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Chiar daca n-am vrea, semnele din batrani sunt de multe ori adevarate. Acum, ca nimic nu mai este cum era si nici nu va mai fi in ceea ce priveste clima, sa speram ca primavara ne va bucura cat de curand! Mult a fost, putin a ramas!

| Sara a răspuns:

Nu cred winking

| maya_7683 a răspuns:

Nu vreau sa cred asta:-o doamne fereste. Vreau sa vina primavarawinking

| JesterRO a răspuns:

No, din pacate cred ca se vor da peste cap anotimpurile, incet, incet. Chiar la animale ma gandeam si eu, ca le e greu sa se adapteze. Ieri am auzit de la geam vrabiute care cantau si am zis ca ceva nu-i in regulalaughing

| rodik a răspuns:

Eu stiu ca asta inseamna dar poate nu a vazut bine... ursul :-)

| maria12345678910 a răspuns:

Cred

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!

Acum am vazut si eu la stiri asta. Reportera spunea ca de 4 ani el este un urs meteorolog, si ca in acesti ani, nicioadata nu a dat gres. Daca azi a iesit, si i s-a vazut umbra, se presupune ca ne asteapta o iarna grea, si ca nu vom da jos hainele groase. Nu au spus nimic de aceste 40 de zile. Deci, daca va fi ca aceasta iarna sa se metina, sunt sigura ca nu va fi pentru mult timp.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@april -> Aici nu e vorba despre iesirea ursului din barlog, pentru ca el iese la inceputul lunii februarie ( ursul meteorolog ), si daca i se vede umbra av fi iarna, daca nu i se vede va fi primavara, aceasta fiind o traditie. Asta am auzit acum la stiri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bine ca vine iarna yupyy

| ella8212 a răspuns:

Nu cred.Nu lucrez la meteo. Dar deja sunt semne de incalzire. Oricum, frumos spus!