| andreylarentiu a întrebat:

Azi cica e panica la etnobotanice! voi sunteti de acord cu asa ceva?

3 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Eu nu sunt de acord cu nici un fel de droguri, inclusiv etnobotanicele!

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Etnobotanicele sunt mai periculoase decât iarba (marijuana).
În loc să legalizeze iarba au legalizat chimicăraiele astea cu adevărat periculoase.
Din partea mea să-şi bage toţi ce vor în ei, câtă vreme nu mă afectează pe mine, nu mă interesează.
Salut.

| PinkTerror a răspuns:

Sa fim seriosi oamenii daca vor ceva vor face rost, fie ca sunt droguri, etnobotanice, botanice :-> sau orice. ideea nu este cum sa scapam de ele ci cum sa ne dam seama ca nu sunt bune pentru organism si ca senzatia aia de high de cateva minute nu se compara si nici nu merita clipe de agonie prin care treci cand esti in sevraj.
eu sunt de acord cu unele droguri pentru ca pot fi folosite in scopuri medicinale insa in ceea ce priveste etnobotanicele mi se par o prostie si ca nu merita sa dai banii pe asa cevawinking