anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:

Azi m-am gandit sa nu mai scriu efemerida mea, ca a inceput sa castige adeptii lui PP-DD primarii prin Romania, semn ca ne prostim cu toti in timp... dar pana la urma, si asta va ramane in istorie, nu?
11 iunie 2012: ziua cand Dan Diaconescu ajunge primar in judetul ala, in care s-a rasturnat carul cu... chiar, de unde vine P-ul din PP-ul lui DD?
Hai sa mai bag una, fara aluzii:
1184(BC): Troia este cucerita, ca urmare a lasarii libere a unui Cal Troian prin piata publica.
1509: si aici am o stire distractiva, pentru Hombre : King Henry VIII se insoara cu nevasta #1, Catharina of Aragon. In jacuzzi cu ele, sa le spalam si sa le facem frumoase pentru ghilotina, ha, ha.
1770: am si o stire pentru fete visatoare si iubitoare de pestisori-clovni: James Cook descopera Marea Bariera de Corali din Australia. A intrat drept in ea cu prora, ha, ha.
1793: o stire si pentru iubitoarele gatitului din bucatarie: primul patent al unui aragaz e acordat lui Robert Haeterick. Primul patent pentru un lapte dat in foc il primeste nevasta-sa, a doua zi!
1895: pentru noi, masculii alfa, azi e o zi mare: primul concurs auto, cu premii, tocmai s-a intamplat!
1921: Brazilia adopta dreptul femeilor (lor) de a vota... nu's de ce a trebuit sa scriu si chestia asta aici?!
1944: despre razboaie nu prea am chef sa scriu nimic azi, mi-ajung alegerile locale... asa ca fac o mentiune despre biserici azi: azi se inaugureaza in NY Catedrala Sf.Sava, prima catedrala ortodoxa din State (din pacate sarba, nu romana).
1971: tot in NY, americanii deschid sezonul crizei economice mondiale, ce va urma: azi se ridica embargoul asupra Chinei... de maine Rolexurile fake pot invada piata americana nestanjenite...
1978: jucatoarea de tenis Virginia Ruzici a castigat turneul de la Rolland Garos, si la simplu, si la dublu, sa le arate la fraieri ce bine le au romanii cu racheta.
1978: simultan, are deschiderea si Grease cu John Travolta si Olivia lui, ca sa fie distractia maxima.
1982: filmul care a batut toate recordurile secolului, la profit (ET) este lansat azi.
1990: satui de olivia si de Grease, azi UN o declara monument al naturii... pardon! ambasador ONU de mediu, vroiam sa zic...
1991: ca sa iasa lumea din stupefactie, azi Microsoft lanseaza draga noastra platforma de hi5 : MS DOS 5.0 landing on Earth! Hai sa o declaram stirea zilei, si sa ne oprim aici, ce ziceti, internautilor?
Boon, v-am plictisit cu introducerea, acum urmeaza intrebarea, ca sa traiasc iar cu speranta ca nu imi va fi stearsa postarea, ca si-asa nu deranjeaza pe nimeni, pen'ca nimeni nu o citeste, nu? Deci intrebarea mea este:
Ce fiinta doarme (hiberneaza) cel mai mult?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu, ca sa-ti raspund la intrebare.

P.S. nu cred ca lumea are chef de cultura generala acum cand e sezonul hormoniei generale.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Dar ce, esti cyclida, sa dormi 20 de ani si sa iesi doar o saptamana la soare, ca sa faci sex?
Cred ca stiu acum de ce e asa liniste pe TPU: e Bacul la romana... desi pare ciudat, am impresia ca media de varsta a userilor activi pe TPU e cam 17/18 ani, nu 13/14, cum sugerau terte persoane... bine, la minte tot 12/13 le dau si eu laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

As fi in stare. ma cuprinde asa un calm monumental cateodata (ca acum) si ma tine multe zile. Asa-I de bine!
Pai deh, si mie mi-a placut liceul pana a venit BAC-ul. Macar ca n-am citit decat Scrisoarea 3 happy. Aaa, si-am sarit 2.10 la lungime. Cam asa am luat BAC-ul happy