| RAY a întrebat:

Baieti de la varsta a inceput sa creasca barba la voi?
nu ma refer la mustata si la barba

42 răspunsuri:
| RAY explică (pentru Drimmero):

Dimineata suntem mai inalti ca seara
http://adevarul.ro/......index.html

| Nemessys a răspuns (pentru RAY):

Dap. Si nu cum poate iti imaginezi tu cateva firicele sau daca dadeam cu mana se simtea ceva aspru...
Am colegi de clasa care nu-i vad niciodata cu barba deoarece se barbieresc o data la cateva zile. laughing Insa eu o fac cam o data la 2-3 saptamani.

| hashtaghashtag a răspuns:

La 15 ani a inceput asa usor cate un fir. Pe la 16 deja aveam cioc. la 17 ciocul acela a devenit des. La 18 aveam deja barba ok peste tot. Acum la 19 ani am o barba mai mare ca a tatei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Esti imberb, Ray?

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Scrie in limba romana

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Asta-i chineza de nu o intelegi?thinking

| RAY explică (pentru anonim_4396):

IMBÉRB, imberbi, adj. (Livr.; adesea substantivat) Căruia nu i-a apărut încă barba; p. ext. (peior.) tânăr. – Din fr. imberbe, lat. imberbis.
e din franceza cuvantul, adica ba da dar nu pe toata fata

| Clorox a răspuns:

La 17 ani e completa straight face

Răspuns utilizator avertizat
| Marian6999 a răspuns:

Pe la 12 si acum am 16 deci e da, dar nu o suport pentru ca ma mananca si creste prea mare si groasa si se gadila persoana care face o treaba acolo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu creste barba la toata lumea.
Sunt unii cu barba foarte deasa si le si place sa si-o cultive, altii care lasa doar contur / scurta (gen eu), iar altii la care abia daca le apare un cioc si o mustacioara.
Ma rog, eu oricum sunt urat si cu barba si fara.
De pe la 15-16 ani, mai mult 16 a aparut mustata, dar n-o lasam prea mare de aproape aratam ca Dragnea, nici acum n-o las.
Barba a aparut tot cam atunci, poate pe la 17-18 ani mai proeminenta, dar abia recent o las sa creasca mai multicel, atunci arata prea salbatic parul facial pe mine. Iar acum nu mai am nici par in cap. Arat ca un copil batran. Asta e viata.

| AlxCr a răspuns:

Am aproape 19 ani si de-abia am mustata, nu inteleg de ce nu-mi creste laughing
Cred ca depinde de organism, probabil.