| JOHNtheADVISOR a întrebat:

Băieți pe care ați alege-o: Pe cea cu acnee sau pe cea machiată? https://images.app.goo.gl/oHJd1qUVfusjgzEY9

10 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Dumnezeule, cata putere poate avea un machiaj. Realitate vs Instagram cum ar veni. Facand abstractie de acneea ei chiar e draguta, are trasaturi feminine, zambet chiar ok, nu e deloc nasoala, iar din poza cu machiajele se vede de la o posta ca in realitate nu au cum sa existe asa trasaturi care par perfecte, par 2 persoane diferite.

| JOHNtheADVISOR explică (pentru Drimmero):

Ăsta e felul lor de a ne păcălii pe noi băieții, prin machiaj, sau cel puțin așa cred ele, căci în realitate doar pe ele se înșală

| Freya1 a răspuns:

Daca stai si te gandeti bine.A pus atata machiaj pe ea incat nici nu se vede ca are bube.Asa ca ce rost are sa o alegi pe cea machiată, daca e tot una cu cea cu acnee.Nu va sta asa boita toata ziua si toata noaptea, daca o alegi machiată ai ales-o si nemachiata pentru ca tot ea e.
Acnea poate sa ii apara oricui,sau bubite, sau coșuri.Pielea oricum imbatraneste deci nu cred ca trebuie sa ne bazăm doar pe machiaj. Daca tie iti place o fata trebuie sa iti placa si naturală si cu machiaj.

| RAY a răspuns (pentru Freya1):

E acelasi fata, eu te as alege pe tine, dar nu stim cum arati

| JOHNtheADVISOR explică (pentru Freya1):

"daca o alegi machiată ai ales-o si nemachiata pentru ca tot ea e."Greșit. Dacă băiatul te cunoaște machiată și după constată că tu nu arăți așa te va părăsii.Fiindcă dacă tu ca fată nu te placi și iubești pentru exact felul cum arăți te aștepți ca el după ce îți dai jos această "mască" să te vadă ca pe cea mai frumoasă fată? Slabe șanse.De ce să nu mergi în viață la sigur.Să fie ăsta fetelor un test pentru băiatul care vrea să intre în viața voastră. Căci sunt unii băieți care chiar ei încurajează fata să se machieze, unii le susțin în a-și face operații estetice și cu toate astea în final să se ajungă la despărțire și doar tu ca fată vei avea de suferit.

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Ce dlagut. blushing

| Freya1 a răspuns (pentru JOHNtheADVISOR):

Nu stiu daca mai am intrebarea si nu am sters-o,dar am discutat si eu pe subiectul asta.
Nu sunt de acord sa incercam sa fim perfecți prin operații si alte tampeni, pentru ca oricum nu vom fi niciodata. Tuturor ne imbatranesti pielea, toti mai facem un cos, o celulita, la toti ne creste par pe corp si etc.Degeaba incercam sa părem pentru câteva ore perfecți daca acasa sau dupa un timp oricum o sa se vada imperfecțiunile ce din punctul meu de vedere sunt normale.Da, te îngrijesc e perfect normal, sau te aranjezi intr-un fel la un eveniment dar cred ca e suficient.

| JOHNtheADVISOR explică (pentru Freya1):

Tot mai mulți sunt atrași doar de "ambalaj" când de fapt conținutul îi dă valoare exteriorului

| Freya1 a răspuns (pentru JOHNtheADVISOR):

Asta am spus si eu.
Ma deranjat recent ca multi au judecat o femeie ce a apărut naturală pe internet (in sensul ca a arătat că are vergeturi, cum arata parul cand creste, era nemachiata si intr-adevar se mai ingrasase) si au început să îi sară în cap ca "vaaai cum te expui asa" sau "vaai cum areti". Deci multi dintre ei nici nu au realizat ca femeia respectiva arata exact ce o sa vezi tu ca si femeie pe tine sau tu ca si bărbat după ce te casatoresti ca nu va putea fi 24 din 24 cu ceara in mana sau perfecta.Chiar dacă au acuzat-o multi ca e neîngrijită nu era chiar asa, doar voia să explice si arate ca atunci cand nu esti pregatita nu esti chiar scoasă din cutie ca nu ai cum, ca esti om.

| Invictusman a răspuns:

Daca ar avea parul aranjat pe cea cu acnee.
Îmi plac femeile naturale nu date cu vopsea. Parul o strica, acneea nu este asa vulgara încât sa ma respingă, și sunt genul de om căruia nu ii pasa de părerea unora.