| DenisaNicoletaG a întrebat:

Baieti, va plac fetele scunde?

51 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Mai, eu am 2.02 m si sotia mea are 1.52. Mai are rost sa zic ca imi plac fetele scunde? happy
Adevarul e ca imi plac cele cu forme (ca sotia mea), si de aceea imi plac minionele. Nu pot concepe inaltimea mare alaturi de forme la femei, mi se par prea masive cele ce sunt asa, consider ca asta e exclusiv apanajul barbatilor. Dar asta e o parere personala.

| RAY a răspuns (pentru cristi202):

Chiar ma mir cristi, tu inalt ea mica de statura, copii ce inaltime au?

| cristi202 a răspuns (pentru RAY):

Din nefericire, nu am putut avea copii pana acum.
Eu nu ma mai mir. M-am mirat la inceput. Mai ales ca am cunoscut la 24 de ani o fatuca la fel de mica, la fel de frumoasa, din Baia-Mare, ar fi fost totul perfect dar am considerat amindoi ca e totusi prea mare diferenta de inaltime si am renuntat. Cu a mea sotioara insa a fost altfel, ne-am potrivit prea bine ca sa bagam in seama asta. Am zis ca o bagam in seama doar daca mai descoperim o diferenta majora intre noi, insa nu am descoperit, asa ca am sfarsit prin a ne lua. Interesant e ca prea putini baga de seama diferenta dintre noi, ceea ce e intre noi e atit de puternic incit eclipseaza diferenta. Noi nici atit nu o bagam in seama. A, cand e vorba de strecurat pe undeva, e treaba ei, ea se descurca mai bine. Cind e de ajuns undeva sus, e treaba mea, eu o fac fara probleme happy. Doar atunci sesizam bine diferenta.

| RainmakerX a răspuns (pentru cristi202):

2 m? Si credeam ca eu sunt mare happy

Consideri ca o inaltime atat de mare reprezinta un avantaj sau ai prefera o inaltime mai mica? Intreb asta pentru ca am 1.83 si as fi vrut sa ajung la 1.90.

| anonim_4396 a răspuns (pentru RainmakerX):

Si eu am 183 si nu ma vad inalt. Mai ales cand vad copii care au jumate din varsta mea si au un cap peste mine laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

175 stiu cã e media la baieti si 165 la fete. E un avantaj sã ai peste 180, acum Depinde nimeni nu cred cã e satisfãcut cu inaltimea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

175 unde? In Romania? Ca in Londra majoritatea femeilor sunt inalte cam cat mine. Cred ca au pe la 180 multe laughing. In Italia sunt mici. 165 170.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Romania 172 cm (5 ft 7 1⁄2 in) 157 cm (5 ft 2 in) acum Depinde si de inprejurãri.
Eu am 172 dar nu prea vãd femei inalte ca mine, sau mai inalte poate 2 maxim 3 din 10. Stiu cã in Italia sunt cam la fel ca aici, la fel si in tãrile latine, de Anglia nu stiu.

| cristi202 a răspuns (pentru RainmakerX):

La cate deformari are capul meu datorita gabaritului depasit, inaltimea mea nu pare a fi deloc un avantaj, dar dincolo de loviturile ce le primeste din cand in cand, exista si avantaje serioase. Usor de recunoscut in multime, usor de ajuns pe picoarele mele acolo unde altii au nevoie de ceva, fie scaun, fie scara, fie orice altceva. happy

| cristi202 a răspuns (pentru RainmakerX):

Si inca ceva. Nu stiu daca as prefera o inaltime mai mica. Eram in Timisoara, pe centru, un grup de tineri distrati, galagiosi, treceau pe linga mine, se mai luau de unii din multime, unul a incercat sa se ia si de mine, la care altul ii zice: "Taci, bai, ca asta daca iti trage una..." happy Nu am putut sa nu rid cand l-am auzit. happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru cristi202):

Cat naiba porti la picior? laughing

| cristi202 a răspuns (pentru anonim_4396):

Chiar vrei sa stii?
Nu e subiect de stiri happy.
Doar 43, 5.
De fapt, la absolut toate masurile sunt un om perfect normal, doar la inaltime nu. Asta ma face sa fiu mai subtirel, dar nu slab, dat fiind ca am facut mult sport la viata mea, am o structura atletica. happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru cristi202):

Ciudat. Sunt mai pitic ca tine si port mai mult la picior. Ma intreb de ce thinking
Ps. Asa te laudai ca ai 202cm. Nu imi dai si mie vreo 7cm? Nu vreau mai mult laughing

| cristi202 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si eu ma intreb de ce, atita timp cit am avut o cunostinta care la 1, 86 avea 46 la picior! Isi gasea foarte greu de cumparat incaltari, si, odata cand a venit un tir cu ajutoare dupa Revolutie, fusese pe acolo si un sac numai cu pantofi de marimea 46. Nu am sa uit niciodata expresia fetei lui cand a aflat ca fusese un sac, dar care mai tirziu disparuse fara urma, desi doar cineva ca el putea purta acei pantofi. Iti dai seama cit de dezamagit a putut fi, dat fiind ca isi gasea atit de greu pantofi pe masura lui.
Nu. Nu iti dau nici macar 1 mm. Ca daca as da la toti care mi-au cerut, as ramane eu pigmeu. happy O amica de acum multi ani, de 1, 45 inaltime, dar perfecta la corp si frumoasa ca o zina din povesti, mereu ma tachina cu chestia asta, sa ii dau ei macar 10 cm. happy Pe atunci, daca puteam, ii dadeam. happy

| RAY a răspuns:

Da,sincer prefer una mica de inaltime vs una inalta
http://www.4usky.com/data/out/48/164420818-japanese-girl-wallpapers.jpg

| DenisaNicoletaG explică (pentru RAY):

Iti plac japonezele/chinezoaicele?

| RAY a răspuns (pentru DenisaNicoletaG):

Sa stii ca da, nu doar din japonia si din china, koreea de sud, nord

| DenisaNicoletaG explică (pentru RAY):

Aoleu, eu nu le suport fata astora.

| RAY a răspuns (pentru DenisaNicoletaG):

Esti geloasa, poate de asta

| DenisaNicoletaG explică (pentru RAY):

De ce as fi geloasa?

| RAY a răspuns (pentru DenisaNicoletaG):

Glumeam

| DenisaNicoletaG explică (pentru RAY):

Cand mai glumesti sa pui un emoji special ca sa-mi dau seama kiss

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Cele jumãtate Japoneze sunt mai bune, pune pe lajumate.ro sã o impãrtim.

Răspuns utilizator avertizat
| anamariarot a răspuns (pentru DracuIa):

Zise marele macho care nici n-are poză cu el.

| DenisaNicoletaG explică (pentru DracuIa):

Mulţumesc frumos! Oricum, nu văd ce am zis greşit prin faptul că am pus o simplă întrebare.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Idealul mi se pare undeva cu 5-10 cm mai scunda decat mine.

| Drimmero a răspuns:

Da,le ador!

| anonimg a răspuns:

Da. Eu am avut o prietena care nu imi ajungea la umar cu o latime de palma. happy Nu ca am ales-o eu pe ea, sau ea pe mine. A fost intamplare.
Apreciez calitatile multor fete; dar stiu ca o fata ca aceea nu se mai gaseste.

| SilentRain a răspuns:

Nu,mie imi plac gagicile inalte laughing

| Hammurabi a răspuns:

Păi depinde cat de scunde. Sub 1.20 m nu cred că place la nimeni. laughing
Acum depinde şi ce băieți întrebi. De ex. pe băieții din tribul de canibali Huranba Mutongo nu cred că i-ar deranja că sunt scunde.(dacă sunt fragede...) rolling on the floor

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Mai conteaza pi+zda sa fie ca totul pleaca de la sine https://www.youtube.com/watch?v=wcinzmfZeCc eu am 1.83-85 inaltime deci nu ma deranjeaza.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

DA-da-da; sunt cele mai dulci "cadouri".

Răspuns utilizator avertizat
| PersonajFictiv a răspuns:

Da, imi plac.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca depinde de baiat iti dai seama ca daca e scund isi va dori una la fel, daca e inalt una la fel cat ele sau puţin sub inaltimea lui

| DenisaNicoletaG explică (pentru anonim_4396):

Sunt multe cazuri in care fata este putin mai inalta. Acum da, depinde de fiecare...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de bãieti, probabil dacã baiatul are peste 1, 80m nu ii plac fetele scunde.

Mie imi plac minioanele happy deoarece nu sunt asa inalt.

| DenisaNicoletaG explică (pentru anonim_4396):

Dar o fata la 1, 75 e ok?

| anonim_4396 a răspuns (pentru DenisaNicoletaG):

Prea putin conteazã inaltimea, dar totusi sã nu fie o diferentã enormã.

| dalexbun a răspuns (pentru DenisaNicoletaG):

La 1,75 nu esti scunda. Inaltimea nu conteaza intr-o prietenie. Nici nu are voie sa conteze.

| DenisaNicoletaG explică (pentru dalexbun):

Nu am 1.75, ziceam asa. Am 1.70, oricum ma consider inalta si nu-mi place, vreau sa fiu scunda, e mai bine... dar mnah.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cat el**

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Nu imi plac cele sub 170.

| asperger3 a răspuns:

Cel mai mult conteaza personalitatea nu INALTIMEA/GREUTATEA...
Si aspectul fizic e relevant DAR poate fi urata ca noaptea dar sa fie super si frumoasa foc dar rea la suflet.

| cristi202 a răspuns (pentru asperger3):

Imi aduci aminte de un proverb din Biblie, foarte sugestiv in ceea ce zice... "Femeia frumoasa si fara minte e ca un inel de aur pus in ritul unui porc." happy

| xByte a răspuns:

Personal da, le gasesc a fi foarte cute.

| ionutborcea a răspuns:

Nu contează înălțimea conteaza doar ceea ce simnți pentru respectiva persoană şi da fetele scunde sunt mai draguțe şi întăpate dar la un mod bun pentru unele fete.

| Denision a răspuns:

Da, mai scunda ca mine ori la inaltime cat mine.Nu ma deranjeaza inaltimea.

| VladCristian1993 a răspuns:

Dap. Prefer fetele scunde. happy

| Алекс a răspuns:

Sincer sa fiu da....am o slabiciune pentru ele...