| florinjudo a întrebat:

Bucuria Craciunului in fiecare an ne cuprinde cu mare caldula. Serile si noptile din preajma Craciunului sunt magice. Simte bucuria Craciunului parcurg versurile frumoase de mai jos care zugravesc spiritul acestei sarbatori deosebit de frumoase, Craciunul. Ai o selectie cu unele dintre cele mai frumoase poezii de Craciun, unele poezii fiind scrise de poeti mari ca George Cosbuc, Octavian Goga sau Ion Creanga, toate care slavesc spiritul si magia Craciunului. Intampina cu drag Craciunul si bucura-te de frumusetea acestuia cu poezii frumoase de Craciun. Aceste poezii de Craciun sunt pentru cei care adora spiritul Craciunului si cel al sarbatorii, dar in special pentru copii. Este vremea pentru a rostii poezii de Craciun si speram ca tuturor Craciunul sa va aduca bucurie si sa va implineasca dorinta de sanatate si fericire. Speram sa va placa selectia noastra de poezii de Craciun pentru copii, poezii cu pomul de Craciun, poezii cu Mos Craciun, toate poezii dedicate Craciunului, iar daca aveti si voi o poezie de Craciun frumoasa o asteptam sa ne-o impartasiti.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

M-am plictisit după primele două rânduri. E ceva cu adevărat important în întrebarea ta, sau ce vrea să fie asta?