| BRG a întrebat:

Bun găsit prieteni, se anunţă o vară toridă cum face-m faţă căldurilor insuportabile? Vă doresc o zi frumoasă cu mult soare.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand evit sa umblu pe strada in orele de varf ale amiezii, nici nu am cum caci sunt la munca, beau apa, port haine deschise si mai largute, sa nu se lipeasca de corp creandu-mi disconfort, beau ceai racoritor de scortisoara, si evit sa stau cu ventilatorul, caci e mult mai rau, poti raci foarte repede!
Cat despre berea pe care unii ti-o recomanda eu zic ca te racoreste pe moment dar apoi mai rau iti face! Evita orice fel de bautura, si mancarurile picante
Multumesc de urari! La fel si tie si fie ca vara care vine curand sa iti aduca soarele dorit in viata ta!

7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Vana umpluta cu apa rece si scufundari regulate in aceasta. whew! oh go on

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Haine deschise la culoare, pălării de soare, evitarea ieşirilor în orele de vârf ale zilei, o sticlă cu apă în permanenţă la purtător pentru hidratare, consum ridicat de fructe şi legume proaspete, exclus consumul de alcool.
Asemenea şi ţie.
Pa, pa.

| Elena1234456 a răspuns:

Cum facem fata? Hm... bem tot ce putemhee hee cu criza asta nu prea ne mai permitem celebra bere, dar de apa plata toti avem bani. Imbracativa subtire oameni buni, nu vreau sa ne vedem la stirile de la ora 5!

mariana
| mariana a răspuns:

Eu am noroc, stau la munte si nu este niciodata prea cald, insa iarna avem "frigul" asigurat 7 luni pe an.
Ti s-au dat sfaturi bune si intr-adevar lichide multe (dar nu bauturi alcoolice), mancare mai usoara, haine deschise la culoare, dusuri caldute si ceai fierbinte. O sa te mire dar ceaiul racoreste mai bine decat berea si este mult mai sanatos. Sper ca vara aceasta sa ne asigure "caldura" in suflete sa fim mai receptivi la necazurile altora. Multa sanatate tuturor.

| darrio2007 a răspuns:

Mergem la o terasa. O bere rece.Numai una ca apoi ni se urca la cap. Iar seara pe racoare la plimbare pe faleza Dunarii.Si inca 2 beri.Este mai racoare.

| LoreEm a răspuns:

Band foarte multe lichide

| nuteplictisicatebat a răspuns:

Stam in casa si dam centrala la 16. 5 grade.laughingrolling on the floor