| BRG a întrebat:

Bun găsit tuturor de ce fetele sau femeile care stau pe tocuri cînd sa descalţă au picioarele roşii, şi fierbinţi? Vă mulţumesc.

Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

Am inteles din celelalte intrebari ale tale ca faci masaj profesional, si in felul acesta ajungi sa pui mana pe multe picioare! Ideea ar fi ca din cauza solicitarii muschilor si oboselii (ca de-aia ajung la tine!), circulatia sanguina este mai mare. La mine intotdeauna picioarele obosite, ca sunt cu tocuri inalte sau nu, sunt fierbinti. Sau poate unele din ele au circulatia periferica foarte buna.

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă circulaţia periferică este bună, este ok.
Pa, pa.

Abh
| Abh a răspuns:

Din cauza proastei circulatii, un pantof cu toc nu lasa piciorul sa stea in pozitie fiziologica.

| Maria_1984 a răspuns:

Incerca sa porti tocuri o zi!
Daca depui efort si ai picioarele obosite, si sa stai pe tocuri o zi intreaga e un efort!
Deci, nu e prea mare "misterul"!

| ILoveYouMore a răspuns:

Pentru ca e o adevarata arta sa mergi pe tocuri u ai vazut ca atunci cand merg tocul tremura sa mergi pe tocuri e ca si cum ai merge pe o sarma sau le strag pantofi. Fundita?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu stiam ca din cauza oboselii, mai ales daca ele poarta tocuri! e foarte obositor sa stai pe tocuri cateva ore (mai ales daca nu esti obisnuita), la sfarsitul zilei aceea persoana se v-a simtii de parta a facut o munca foarte grea toata ziua...Asa ca masajul e foarte bun dupa o zi de purtat tocurihee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e adevarat nu stiu de unde ai scos-o si pe asta... cel putin mie nu mi sa intam plat niciodata... dar poate la altcineva da