| UserUnknown a întrebat:

Bună! Acum câteva luni am intrat în clasa a v a și aș vrea să va adresez câteva întrebări: Este grea clasa a va? Cum este matematica din semestrul I, dar cel din al II? Teza la matematică este ușoară sau grea, vor fi probleme foarte grele? Cum sa scap de frica de matematică, de fiecare dată când începe ora de matematică ma agit si imi vine sa plâng, mi-e frica, sau când îi simt prezenta doamnei de matematică mi-e foarte frica.Ea este genul de persoana care dacă faci cea mai mica greșeală începe să se enerveze și să te înjosească. Îmi este frica sa greșesc. Aștept sfaturi si opiniile voastre!

Răspuns Câştigător
| Anuket a răspuns:

Mediu. Depinde și de nivelul clasei, dacă sunt elevi foarte buni, va fi un nivel mai ridicat. Dar când se stabilește data tezei tu poți să întrebi profesoara ce să înveți și ce probleme să mai faci ca să recapitulezi, deși toată materia predată până în momentul examenului este inclusă în subiectele tezei.
Dacă vede profesoara că îți dai silința, nu trebuie să te temi de ea.

2 răspunsuri:
| Anuket a răspuns:

Trebuie să fii atent la fiecare oră și să încerci să înveți din clasă, să înveți atunci, pune întrebări când ceva nu înțelegi și ieși la tablă ca să te ajute profesorul unde te împotmolești. Așa acasă mai repeți lecțiile și îți faci temele, după care îți mai rămâne timp liber.
Baftă!

| UserUnknown explică (pentru Anuket):

Mulțumesc! As dori sa îți mai pun o întrebare, de teză, ce știi? E grea?

| Anuket a răspuns (pentru UserUnknown):

Mediu. Depinde și de nivelul clasei, dacă sunt elevi foarte buni, va fi un nivel mai ridicat. Dar când se stabilește data tezei tu poți să întrebi profesoara ce să înveți și ce probleme să mai faci ca să recapitulezi, deși toată materia predată până în momentul examenului este inclusă în subiectele tezei.
Dacă vede profesoara că îți dai silința, nu trebuie să te temi de ea.