| o0JesSsy0o a întrebat:

acum multe luni in urma in timp ce mergeam pe strada prin Tr Jiu m-a oprit o " desteapta " zicandu-mi multe vrajeli. Era un curs de modeling. Bun.M-am inscris am dat ceva bani pentru inscrieri, si cursuri. Am facut sedinte foto, am chiar un catalog. Ma duceam la ore o data pe luna deoarece locuiesc cam departe. Acolo ne invata lucruri banale gen poezi, si exercitii de echilibru. Luna trecuta nu m-am dus deoarece era gen " pastele " si stiti cum e. Azi m-am dus iar, pur si simplu au disparul, firma nu mai era la locul ei, la numar nu mai raspundeau, pagina pe net nu mai era, facebook nimic. Am cautat pe net si am gasit gen : Agentie fantoma. adica erau niste vrajeli ...si nu mi-a trecut prin cap sa caut asta pe net cand m-am inscris. a anuntat si la stiri si tot asa. Am scris asta mai mult ca sa va avertizez sa nu va bagati in tot felul de prostii cu pliante pe strada. Agentia se numea SC F2S Management Model. Si voiam sa va intreb daca sunteti inscrisi sau ati luat si voi plasa. Nu imi e sa recuperez bani ( dar oricum era o suna maricica )... dar as vrea sa se faca dreptate. Sa-i aresteze sau ceva gen. Acestia s-au dus peste tot in lume abuzand de copii si adulti.Va rog sa-mi raspundeti daca stiti o solutii, sau sunteti implicati ( sau ati fost ) in asa ceva. happy :* scuze categoria. E urgent.

5 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Sigur sunt si care sunt prinsi dar nu ii poate prinde pe toti deodata, trebuie sa fii atent sa nu iei teapa, oricum multumesc de informatie voi tine minte asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi s-a intamplat si mie la 14 ani asta. una mi.a venit in fata cand ma plimbam cu mama in parcul de copii. dupa ce a platit vreo 3 milioane, aia disparusera dupa 2 zile. imputiti dracu laughing. nu ai cum sa ii gasesti, doar sa le fi facut poze sau ceva, altfel nu vad.
si eu baiat mic si prost ce eram la 14 ani, credeam ca o sa fac banii, sa numai plece mama in strainatate, cred ca de aia mi-a parut rau de chestia aia, si speram ca la aia sa le cada tavanul in cap...

| MandrilaVasileRadu a răspuns:

Asa patesc fetele care au impresia ca se vor imbogati peste noapte si vor trai viata de lux.
E bine ca au loc astfel de tepe.
Poate se mai trezesc unele fete si ajung cu picioarele pe pamant intr-un final.
E bine sa visezi,e bine sa ai planuri,ma gandesc ca pentru o fata e ceva minunat ca ea sa apara pe o coperta, e bine sa-ti doresti anumite lucruri, dar de multe ori trebuie sa fim realisti ca banii castigati usor, se vor duce usor.
Apreciez totusi ca scrii corect gramatical.Cu mici erori pe ici pe colo.
Invatatura de minte.

Apropo.Pastele se scrie cu P mare.

| o0JesSsy0o explică (pentru MandrilaVasileRadu):

Ba tu ma minti.

| MandrilaVasileRadu a răspuns (pentru o0JesSsy0o):

Cu cata nesimtire chiar