| Anonimus09090900 a întrebat:

Am 23 de ani si vreau sa ma apuc de scoala sanitară de asistente, durează 3 ani, ideea e ca ma simt cam in varsta pentru a ma apuca de studii, mai ales ca o termin la 26 de ani... cum sa trec peste această criza a vârstei? Vi se pare tarziu sa iti incepi cariera la 26 de ani?

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Nu este târziu deloc. O să vezi acolo femei de-o seamă cu mama ta, dacă nu și mai în vârstă.
Dacă înveți și o limbă străină, atunci este și mai bine.
Succes!

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu este nici o problemă. Mai ai 40 de ani de carieră.

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Nu e târziu.

| mgtow a răspuns:

Mai rau e sa vrei familie la 30 atunci poti zice ca e tarziu pentru ca un copil e bine sa aiba parinti tineri max 22 sa il procreeze sa se mentina tineri, 26 e o varsta buna pentru a finaliza cariera, la 23 am inceput pasiunea rutiera si imi convine traiectoria aleasa in viata

Părerea mea e că nu există prea târziu atât timp cât respiri.
Viața nu are un drum ideal pe care trebuie să îl urmezi, ci tu îl croiești singură.

Tu decizi dacă e târziu sau nu.

| Catrice a răspuns:

Am văzut și la 50 și la 60 ani in practica în spitale.

| Justme1997 a răspuns (pentru mgtow):

Părinți de maxim 22 ani? laughing copii crescuți cu salarii minime pe economie de niște copii căsătoriți la 18 ani, divorțați la 23

| mgtow a răspuns (pentru Justme1997):

Pe vremuri reuseau si faceau foamea (alimentele fiind limitate) - altfel vin refugiatii sa se dezvolte printre noi