| miauu a întrebat:

Buna!
Am o geaca alba, si s-o cam ingalbenit...cu ce o pot spala sa se innalbeasca?hee hee

Răspuns Câştigător
| piticot a răspuns:

Nu stiu din ce material este facuta geaca. Desi clorul albeste nu te sfatuiesc sa faci asta.Incearca sa o pui in vanish oxi, din acela granule dar respecta dozajul si timpul scris pe ambalaj. Daca nu reusesti pune-o in masina de spalat la limpezit cu apa rece si Ace.

6 răspunsuri:
| juniper a răspuns:

Clorul albeste hainele la loc.

| piticot a răspuns:

Pentru fetele care nu inteleg de ce am spus ca nu recomand clorul(hipoclorit):
-clorul albeste este adevarat dar nu orice fel de material il suporta
-clorul ingalbeneste si taie tesaturile daca nu se respecta un dozaj corect sau timpul de lasare al tesaturii in clor.

| Onetwthree a răspuns:

Oxigen... din ala ...stii prod sano st f bune. tata lucreaza acololaughing
fol ...SANO OXIGEN asa se num.st niste servete umede. ieftine. st in cora.supermarketuri.peste tot.

:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai dacă nu are imprimeuri sau ceva sa se decoloreze bag-o un pic în apa cu clor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O bagi la masina de spalat cu tide, ariel, omo depinde ce ai. cel mai recomandat e omo.il folosesc des

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.e-tutorial.ro/cum-sa-redai-hainelor-albul-impecabil.html gasesti aici niste variante mai naturale de albire