| Ana3553783 a întrebat:

Ce părere aveți despre agenția de modeling "prestige model"? E serioasa sau nu? Ce alte agenții recomandati în Cluj sau Turda?

13 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Am studiat situl lor oficial.
Ei spun că nu cer nici un ban de la aplicanți, dar înr-un loc pe site scrie că cer.
Dacă îți cer măcar 1 leu, sunt excroci.

| aandrei1312 a răspuns:

Buna! Poti sa incerci City Models in Cluj

| iulia0315 a răspuns:

Prima oara le-am zis ca le platesc, dar sa imi trimita factura proforma ca sa vad unde sa platesc. Apoi mi-au dat mail cum ca nu mai trebuie sa platesc rata pentru anul 2, doar taxa de anulare. Le-am raspuns inapoi si le-am spus ca e ok, platesc taxa, dar tot pe baza unui document. Apoi mi-au dat un mail cei de la creante in care m-au somat si lor le-am raspuns acelasi lucru- ca fara document justificativ nu pot plati. de atunci, pauza...

| Miki1996 a răspuns:

Buna! M-am uitat peste review-urile din limba engleza si scrie ca dupa ce semnezi contractul cu ei, iti trimit periodic diverse facturi de plata si unora, care au refuzat plata, le-au trimis hartii de la recuperatori de credite. De asemenea daca vrei sa iti anulezi imediat cotractul, te obligă la plata taxei de reziliere (asta stiu eu ca am sunat si i-am întrebat).
Nu știu, parerea mea e ca nu sunt de incredere, e cam dubios.

| PaulaLarisa a răspuns (pentru Miki1996):

Si dacă nu plătesc deloc? Se întâmplă cv? A mai fost amenințat și altcineva pe subiectul asta?

| AaaRrr17321 a răspuns (pentru Miki1996):

Buna. Dacă doar am aplicat sa mi zica dacă sunt acceptat ca și model și apoi am primat mail ca da și încă un mail cu contractul pe care nici măcar nu l am accesat, deci nu am introdus nimic, mă pot obliga sa plătesc ceva? Pe site scrie ca sunt gratuite înscrierea și evaluarea, la contract specifica obligarea in 14 zile a plății după completare… mulțumesc!

| grrrrrrrrrrrrr a răspuns (pentru AaaRrr17321):

Salut. in aceeasi situatie sunt si eu de astazi... La tine s-a mai intamplat ceva apoi?

| AdrianaStoica a răspuns (pentru AaaRrr17321):

Bună,cum ai rezolvat problema? sunt în aceiași situație și sunt amenințată cu avocații firmei

| AdrianaStoica a răspuns (pentru Miki1996):

Unde pot găsi numărul lor de telefon?

| iulia0315 a răspuns (pentru grrrrrrrrrrrrr):

Buna. Din August pana acum ce s-a mai întâmplat cu subiectul acesta? Eu am primit deja mailul 3 și nu am plătit anul 2 pentru ca m-am așteptat sa primesc o factura pe baza căreia sa plătesc. pana la urma cum ați rezolvat problema? Mulțumesc

| balbert13 a răspuns (pentru iulia0315):

Bună cum ați rezolvat problema? Ați platit ce v-a cerut?

| NicoletaElena1234 a răspuns (pentru AdrianaStoica):

Buna, în aceeasi situatie sunt si eu, cum ai rezolvat?

| TanaseRazvanMonalisa a răspuns (pentru AaaRrr17321):

Buna ziua.și eu sunt în aceași situație.nu am platit nimic nu am dat contract înapoi semnat dar îmi tot dau mailuri ba în engleză ba în română. Ce ați mai rezolvat de atunci cu ei?