| Denisa85 a întrebat:

Am o intrebare in special pentru mamici, ce parere aveti de mamele purtatoare?
Mi se pare un pic sec sa vezi cum un copil se dezvolta in tine, apoi acel suflet nevinovat sa fie dat altuia, adica acest copil are si el dreptul sa isi cunoasc parintii si dreptul la o familie, nu?
Inteleg situatia Romaniei dar eu nu as accepta asa ceva nici pentru toti banii din lume, nu vreau sa judec sau sa critic pe nimeni, doar vreau sa stiu si parerea voastra.
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Rockart a răspuns:

Bună! Nu sunt *mamică*(am doar 15 ani,dar asta nu e important).

Sunt de acord cu tine într-un fel. Dar într-un fel, eu cred că dacă acea *mămică* a devenit gravidă fără să vrea şi dacă nu are posibilităţi să crească acel copil, decât să îl crească(să-l chinuie mai mult) mai bine îl dă unei familii cu posibilităţi unde ştii că nu îi va lipsii nimic,cu condiţia să îşi cunoască părinţii biologici şi să ţină legătura. Daaar,într-un fel nu sunt de acord nici cu asta pentru că dacă ai un sufleţel cred că,ca părinte faci orice oricât de prăpădit ai fi, să îi oferi condiţii.

Dar aşa, să faci copii numai ca să îi dai altora.E aiurea rău... Total CONTRA! Să spunem că acei părinţi se bucură că au şi ei copilul la care visează dar nici ei nu se gândesc cât va suferii când va afla despre adevăraţii să-i părinţi.

| Denisa85 explică (pentru Rockart):

@REDRUMx, nu cred ca ai inteles prea bine cum e treaba cu mamele purtatoare, deci de exemplu, o femeie dintr-un cuplu nu poate face copii, sotul doneaza spermatozoizi mamei purtatoare si apoi acel copil este al cuplului in schimbul unei sume de bani considerabile, stupid.

| Rockart a răspuns (pentru Denisa85):

Mda.Acum observ.Am înţeles greşit şi am făcut legătura cu alt caz.Îmi cer scuze. Oricum, ai dreptate... e chiar aiurea să vinzi un suflet.

| Denisa85 explică (pentru Rockart):

Nu este nicio problema, nu ai pentru ce sa-ti ceri scuze, la 15 ani nu ai cum sa stii totul despre mamele purtatoare, oricum aceste femei sunt inconstiente pe moment, dupa ce vor vedea bebelusul nu garantez ca il pot lasa din brate pentru niste bani, nu imi explic... ce femeie ar putea sa aiba inima asta de gheata?straight face sa-ti vinzi copilul pe niste bani...

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Adica dupa ce il porti 9 luni,dupa ce realizezi ca ti se modifica fizicu,dupa ce te scremi sa l nasti,sa l dai pentru niste banuti?,nu,niciodata nu as putea face asta[am si eu un baietel]si nu sunt de acord cu asta, indiferent de situatia tarii, parerea mea despre cele care fa asta este una f proasta si si inca nu s a inventat motivu care sa ma convinga sa ma faca sa accept chestia asta