| Animeforlifee9921 a întrebat:

Buna. Am o mica problema legata tot de nunta. Mai sunt cateva zile si vine acea nunta despre care va povesteam,dar eu nu stiu sa dansez. Mereu cand mergeam la nunti sau orice alt eveniment stateam retrasa si nu prea ma bagam in hora pentru ca ma faceam de ras. In anii trecuti nu m-am obosit din pacate sa invat, pentru ca mergeam rar la evenimente si credeam ca oricum o sa o uit in timp.Mama tot insista sa invat zilele astea,dar nu stiu daca apuc sa invat mare lucru. Anul asta trebuie sa dansez,iar din pacate eu sunt singura care nu stie si credeti-ma ca metoda cu datul din picioare aiurea nu merge. Voi ce credeti,as avea timp sa invat hora zilele astea? Credeti ca s-ar prinde ceva de mine? Nu prea tin pasul cu ceilalti si nu prea retin din pacate pasii.
Daca vreti imi puneti pune niste linkuri cu hora explicata. Am mai cautat si la omul ala Andrei care danseaza pe Instagram, dar din pacate nu prea inteleg.
Nu stiu la ce categorie sa pun.

3 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Urmareste-i clipurile aceste-i persoane (Andrei) apoi exerseaza si tu singura pe muzica apoi cu maica-ta sau o prietena, nu e greu, poti invata repede! mai ales hora... ai aici un link:
https://www.youtube.com/watch?v=oKPQaPMMhok

| suntserios a răspuns (pentru lpavel):

Foarte smecher tipul intr-adevar happy

Da sa fim seriosi cui ii pasa cum iti misti picioarele la hora si cine o danseaza corect?

| lpavel a răspuns (pentru suntserios):

Pe noi barbatii nu ne intereseaza, mai ales daca mai bem vreo 2 pahare laughing dar femeile sunt mai perfectioniste cand e vorba de dans, de aceea are acea frica in ea: vai ce-o sa fac...