| Ilovedinero a întrebat:

Buna.Am o problema care stiu ca in ochii unora o sa par egoista dar pur si simplu ma deranjeaza si vreau un sfat.Deci eu sunt o persoana care este destul de apropiata de parintii mei.Sunt foarte moderni si mereu m-au inteles, indiferent de ce problema as fi avut.Problema este ca nu prea vorbim, suntem destul de ocupati si etc. Voiam ca anul asta de Craciun sa stau cu mama mai mult totusi dar am ajuns in Romania.Ea este asistenat medicala destul de cunoscuta in locul unde lucreaza si foarte laudata.De ieri de cand am ajuns 10 minute legate nu am putut sta cu ea, ba vine o matusa ca o doare capul, ba vine o babă de pe drum ca o doare un picior.Serios, si ei ii este rusine sa refuze.Ea cand suntem in Germania nu e asa.Acolo isi face programul de munca si cand vine acasa nu vin 20 de oameni peste ea.Ce as putea face?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Simplu: nu mai raspundeti la usa, ca si cum ati fi plecate si va faceti propriul program cum doriti.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

O iei pe mama și fugi de acasă la 20km distanță.

| J0B0MAT a răspuns:

Nu ai ce face, petreceți timpul cu toții, veți avea și doar pentru voi. Spune-i că ai vrea să nu mai stea chiar atât de mult neamurile, că va trebui să pleci și îți ia din timp.