| Nicole29 a întrebat:

Buna am o problema
cei care aveti catei ma puteti ajuta. puiutul meu de rott in varsta de 4 luni a mancat un bulb de zambila. am citit pe net ca ar fi toxic pentru aminale.
ati patit asa ceva?
ce este de facut, e grav?

Răspuns Câştigător
| Astaeparereamea a răspuns:

Daca are toate vaccinurile facute nu este problema,atunci cind se intimpla ca sa manince ceva si vezi ca-i face rau trebuie sa-i dai apa cu sare,fortat, in nici un caz lapte, pune-i mina pe urechi si daca vezi ca sunt foarte fierbinti nu e bine in plus daca il vezi ca nu mai are chef de nimic iar nu e bine, mergi cu el la veterinar

1 răspuns:
| leonardo a răspuns:

Buna si relax. Cainii nu sunt chiar asa de prosti pe cat credem noi - cel mai probabil il durea burtica (o sa vezi in timp ca se duce si mananca singurel iarba din cand in cand - asta e ca sa-l ajute la digestie).
So relax and enjoy your puppy.