| JOJO19 a întrebat:

Buna:), am o problema cu pc'ul, cand vreau sa intru pe facebook de pe orice program[google chrome, opera, mozilla, internet explore,] imi da eroare si scrie :

Unable to connect

Firefox can't establish a connection to the server at www.facebook.com.

ce as putea sa fac ca sa imi mearga:((? raspuns urgent, dau funda+vot

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Intra pe Mozilla Firefox la -> Tools(Unelte) -> Optiuni ->in fereastra deschisa da click pe ->Avansat ->retea->aici la conexiune da click pe ''Setari'' -> Change setările proxy (schimba setarile proxy).

Dacă nu te conectezi la Internet printr-un proxy (sau nu ştiu dacă te conectezi prin intermediul unui proxy), selecteaza nr proxy.
Dacă te conectezi la Internet prin intermediul unui proxy, compara setările de la un alt browser (cum ar fi Internet Explorer. A se vedea ghidul de Microsoft la setările proxy)
Inchide fereastra Connection Settings si apoi da click pe OK pentru a salva operatiunea de schimbare proxy.Da un restart la browser!

Bafta!