| Alexxxxxa a întrebat:

Am o problema! Sunt foarte timida! De pilda, profesoara de romana ne-a dat un proiect. Sa ne alegem o carte si sa o prezentam in fata clasei. Din pacate m-a scos pe mine. Am ramas muta! Imi pregatisem mult discursul, iar cand a trebuit sa il spun, am uitat tot! sad Va rog ajutati-ma!

3 răspunsuri:
| drogh a răspuns:

Asta inseamna nu ca nu ai invatat, ci faptul ca nu ai mai mult curaj in tine. De ce sa fii asa de moale? Fii tare! Nimeni nu te mananca. In plus, e asa de frumos sa prezinti in fata clasei, sa te lauda profesoara si sa le arati colegilor de ce esti in stare. Exerseaza mai mult cu tine, comunica mai des cu oricine si nu uita ca atunci cand esti intr-o situatie, nu pune capul in pamant, tine-l drept ca o adevarata,, invingatoare'' si infrunta-ti temerile!

| Alexxxxxa explică (pentru drogh):

Multumesc! :* Problema este ca ma blochez pur si simplu si nu stiu cum sa rezolv asta! sad

| Dumniezău a răspuns:

laughing si eu am avut aceeasi problema.Asta din cauza ca nu ai incredere in tine insuti si te descurajezi.