| ChristinaO a întrebat:

Am o tema la romana, si nu prea pricep cerinta, care suna asa: Prezinta continutul operei Doua Loturi prin referire la momentele subiectului. ce se cere mai exact.sa fac un referat pe momentele subiectului?

2 răspunsuri:
| kris666 a răspuns:

Sa povestesti si sa precizezi momentele subiectului... fundita?puppy dog eyes

| đσхïï a răspuns:

Dupa parerea mea da.Trebuie sa faci un Referat pe momentele subiectului:
Expozitiunea:timpul si locul.
Intriga, Desfasurarea actiunii, Punctul culminant si Deznodamantul.