| ιяιηυк a întrebat:

Am observat ca unii dintre voi puneti la sfarsitul intrebari " mersi anticipat" deci. ce inseamna acest "anticipat"?big grin Fundaa!:X

Răspuns Câştigător
| AlexandraR a răspuns:

ANTICIPÁT adj. prealabil, preliminar, premergător. (O condiție ~.)

ANTICIPÁ, anticipez, vb. I. Intranz. și tranz. A face sau a spune ceva înainte de o anumită dată (fixată) sau înaintea timpului cuvenit. –

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Îți mulțumește pentru efortul depus, mai mult sau mai puțin!
Pa, pa.

| pwp a răspuns:

Anticipat, adica inainte!

| FataCuOchiiCaprui a răspuns:

Adica multumesti cuiva inainte de a-ti raspunde. "Anticipat'' pentru a nu mai scrie apoi in raspuns multumesc pentru raspunsuri.

| push2gl a răspuns:

Iti multumeste inainte

| Agapimu a răspuns:

Anticipat-este persoana care raspunde la intrebarea respectivahappy. De exemplu acum eu sunt un anticipat deoarece am raspuns la intrebarea tahappy. Sper ca ai inteles