| Lilia2621 a întrebat:

Am pina joi de scris 2 eseuri de cite 6 pagini si 6 poezii. Aici este vorba de un concurs, la care vreau neaparat sa cistig macar mentiune. Pot compune eseuri frumoase si poezii, insa problema este ca nu-mi vine in cap nici o idee despre ce as putea scrii, mai cu seama eseu de 6 pagini. Iar poezii am scris 4, si trebuie sa mai scriu inca doua. Am scris despre Mama, despre Primavara, despre Scoala si una despre Frate. Iar de eseuri nu am idee. Va rog dati-mi idei... dau fundita, va rog frumos.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite eu am o poezie de dragoste poate te-ar putea ajuta "o ce dor ce dor ma cheama e iubirea cea de taina cand e dragostea in floare ma gandesc la tine oare?"