| FaraNumePls a întrebat:

Am rămas corigent pe primul semestru la mate, peste 2 zile trebuie sa o dau. Cum o sa fie? Încep sa am emoții. De învățat am învățat mereu, dar la mate a fost problema cu profa, mulți au rămas corigenți la ea doar pentru ca are ea probleme. De ex dacă vede ca ai știut la test Îți pune 4 pentru ca e de părere ca ai copiat :/
Cum se desfășoară de obicei corigentele? Eu sunt pe semestrul 1, înseamnă ca dau doar din materia din primul semestru?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! happy
Pffff. Romania, secolul 21... trist.
Da, vei da examen doar pentru sem 1, pentru ca pe sem 2 ai promovat.
Va fi o comisie de examen formata din toti profesorii de matematica de la tine din scoala.
Vor fi doua probe.
La proba scrisa vei primi doua subiecte, iti alegi unul si il rezolvi cat de bine poti pe foaie.
A doua proba va fi la tabla, vei avea un exercitiu sau doua si va trebui sa si explici ce faci acolo.
Se va face media intre cele doua teste(scris si oral) si aia e.
(Cel putin asa era "pe vremea mea" happy acu nspe mii de ani lumina laughing )

Ar trebui sa ii fie rusine individei care va persecuta si te traumatizeaza psihic.
Zilnic citesc intrebarile unor tineri macelariti psihic de niste indivizi care cu nonsalanta se autoproclama profesori. Oare tara asta chiar nu se va schimba niciodata? Niciun pic? Deloc?
Asa are ea chef sa va dea 4, ca i se pare ei in mintea ei bolnava ca ati fi copiat. Ce prostie, daca nu te-a prins in timpul testului - la revedere - sa acorde punctajul si nota finala pe test asa cum e...
E bine ca macar sunteti deschisi in mediul online, dar ar trebui sa va luati inima in dinti si in viata reala, asa ceva deja se intampla de prea mult timp... la fel au suferit si parintii si bunicii nostri, e prea mult.
Fa-ti timp si scrie intr-o zi o sesizare pe la directiune, protectia copilului, inspectorat scolar, politie, ISIS, ETC. :*